Hlavní navigace

Zrušení penzijního připojištění

  • (neregistrovaný) 81.201.60.---

    16. 10. 2008 19:27

    Dobrý den,
    zrušila a vybrala jsem penzijní připojištění (smlouva do 50 let), když jsem 50 let dovršila. Založila jsem si obratem nové.
    Měla bych dodanit 12 let odčítání pen.přip. od daní ze zrušeného pojištění? Jak se to dělá? Vyúčtování daní za mě dělal zaměstnavatel.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2008 20:28

      Hana (neregistrovaný) 77.104.239.---

      Re: Zrušení penzijního připojištění
      pokud to chápu dobře, tak jste nesplnila podmínky pro uplatnění odpočtů penzijního připojištění -zrušila jste to dříve, než bylo dojednáno, ano? jestli je to tak, pak musíte najít - sehnat papíry, kterým vám pojišťovna sdělovala, kolik se vám od základu může odečíst a ten rozdíl si dát jako příjem, udělat si to musíte ale sama , ne přes zaměstnavatele.

    • 16. 10. 2008 20:38

      Tereza Tyllerová (neregistrovaný) 81.201.60.---

      Re: Zrušení penzijního připojištění
      ve smlouvě bylo 50 let, to jsem splnila, ale přečetla jsem si toto: Pokud poplatníkovi jeho penzijní připojištění zaniklo bez nároku na penzi nebo jednorázové vyrovnání a současně bylo poplatníkovi vyplaceno odbytné, pak nárok na uplatnění odpočtu nezdanitelné části základu daně zaniká a příjmem podle § 10
      Ale moc to nechápu. Potvrzení od pojišťovny jsem dávala zamšstnavatelům, kopie nemám, asi by to šlo vyžádatna pojišťov ně.

    • 17. 10. 2008 6:08

      Libuna (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Zrušení penzijního připojištění
      Pokud jsem Váš dotaz dobře pochopila, tak jste pojištění nezrušila, ale skončilo Vám dle smlouvy. Zrušení by bylo v tom případě, kdyby jste je měla do 50 let a vy jej chtěla zrušit dříve, třeba ve 40 letech. V tomto případě byste musela vše dodanit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).