Re: zaplacení kursu zaměstnanci
Záleží, jestli jde o zdokonalovací kurz nebo zvyšování kvalifikace (co má onen pán v pracovní smlouvě). Pokud jde o zdokonalování - jde o výkon práce, platí se, jako by byl v práci. Pokud jde o zvyšování kvalifikace, překážka u zaměstnance. Je to poměrně složité. Před kurzem sepsat kvalifikační dohodu - jak dlouho po kurzu ještě musí pracovat, co se stane, když to nedodrží.
Daňová uznatelnost kurzu u firmy taky záleží na tom, o co vlastně jde.
Asi jsem Vás moc nepotěšila.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
27. 2. 2009 9:02
Dobrý den, firma zaplatila zaměstnanci kurs strojníka. Tento kurs trval 5 dnů. Po tyto dny, kdy nebyl v zaměstnání mu náleží mzda denním průměrem? Může firma po zaměstnanci vymáhat poměrnou část ze zaplaceného kursovného, když zaměstnanec odejde ze zaměstnání? Jak to prosím řešíte vy, když zaměstnanci zaplatíte kurs a on Vám odejde.
Děkuji