Hlavní navigace

Písemný pokyn § 37 ZP_může i směrnice?

  • (neregistrovaný) 82.150.166.---

    18. 3. 2009 10:44

    § 37 zákoník práce
    Informování o obsahu pracovního poměru

    (1) Neobsahuje-li pracovní smlouva údaje o právech a povinnostech vyplývajících z pracovního poměru, je zaměstnavatel povinen zaměstnance o nich písemně informovat, a to nejpozději do 1 měsíce od vzniku pracovního poměru;


    Pokud výše uvedené není v PS, buď můžu vyhotovit písemný pokyn anebo bude uvedeno ve směnic ...? Kde najdu v ZP, že to takto můžu udělat prosím ? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 3. 2009 10:49

      pája

      Re: Písemný pokyn § 37 ZP_může i směrnic
      >§ 37 zákoník práce
      >Informování o obsahu pracovního poměru
      >
      > (1) Neobsahuje-li pracovní smlouva údaje o právech a
      >povinnostech vyplývajících z pracovního poměru, je
      >zaměstnavatel povinen zaměstnance o nich písemně
      >informovat, a to nejpozději do 1 měsíce od vzniku pracovního
      >poměru;
      >
      >
      >Pokud výše uvedené není v PS, buď můžu vyhotovit
      >písemný pokyn

      jaký pokyn? ZP jasně uvádí Písemně informovat, ne žádný pokyn, tedy Písemná informace zaměstnavatele o obsahu pracovního poměru

      přečtěte si pořádně odst. 1 písm. a) až g) a pak odst. 3, tam je to jasně uvedeno, co lze odkázat na vn.předpis.

      anebo bude uvedeno ve směnic ...? Kde najdu v
      >ZP, že to takto můžu udělat prosím ? děkuji

    • 18. 3. 2009 11:00

      jo (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: Písemný pokyn § 37 ZP_může i směrnic
      jak jednoduché, k odst. 3 jsem už nedočetla, děkuji. Já měla na mysli pokyn=písemná informace. Když mám v PS "jen" povinné náležitosti, tzn. místo výkonu prác,druh práce a datum vzniku PP, pak odkaz na mzdový výměr, pak jsem myslela, že vydám písemné oznámení, ale řekla jsem pokyn, takže to bude pojmenované Písemné sdělení ...? kam vepíšu zbytek - výpovědní doby, dovolenou, pracovn dobu. My jsme za "starého ZP" 65/1965 právě k PS vyhotovovali písemný pokyn dle § 32, kde bylo to ostatní uvedeno, takže jsme to "jen" špatně pojmenovali, mělo to být "Písemné oznámení" ...a ne Písemný pokyn ..? díky

    • 18. 3. 2009 11:07

      pája

      Re: Písemný pokyn § 37 ZP_může i směrnic
      >>>§ 37 zákoník práce
      >>>Informování o obsahu pracovního poměru
      >>>
      >>> (1) Neobsahuje-li pracovní smlouva údaje o právech a
      >>>povinnostech vyplývajících z pracovního poměru, je
      >>>zaměstnavatel povinen zaměstnance o nich písemně
      >>>informovat, a to nejpozději do 1 měsíce od vzniku
      >>>pracovního
      >>>poměru;
      >>>
      >>>
      >>>Pokud výše uvedené není v PS, buď můžu vyhotovit
      >>>písemný pokyn
      >>
      >>jaký pokyn? ZP jasně uvádí Písemně informovat, ne
      >>žádný pokyn, tedy Písemná informace zaměstnavatele o
      >>obsahu pracovního poměru
      >>
      >>přečtěte si pořádně odst. 1 písm. a) až g) a pak
      >>odst.
      >>3, tam je to jasně uvedeno, co lze odkázat na
      >>vn.předpis.
      >>
      >> anebo bude uvedeno ve směnic ...? Kde najdu v
      >>>ZP, že to takto můžu udělat prosím ? děkuji
      >jak jednoduché, k odst. 3 jsem už nedočetla, děkuji.
      >Já měla na mysli pokyn=písemná informace. Když mám v PS
      >"jen" povinné náležitosti, tzn. místo výkonu prác,druh
      >práce a datum vzniku PP, pak odkaz na mzdový výměr,
      >pak jsem myslela, že vydám písemné oznámení, ale řekla
      >jsem pokyn, takže to bude pojmenované Písemné sdělení
      >...? kam vepíšu zbytek - výpovědní doby, dovolenou,
      >pracovn dobu. My jsme za "starého ZP" 65/1965 právě k PS
      >vyhotovovali písemný pokyn dle § 32, kde bylo to
      >ostatní uvedeno, takže jsme to "jen" špatně pojmenovali,
      >mělo to být "Písemné oznámení" ...a ne Písemný pokyn ..?
      >díky

      opravdu čtete povrchně,píši po druhé:

      Písemná informace zaměstnavatele o
      >>obsahu pracovního poměru

      Zaměstnavatel.... v souladu s § 37 zákoníku práce v platném znění informuje zaměstnance o:

      -
      -
      -
      a je to.
      Předal
      Zaměstanec převzal dne, podpis.

    • 18. 3. 2009 12:23

      jo (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: Písemný pokyn § 37 ZP_může i směrnic
      ale houbelec čtu povrchně,jen jsem pouhá chuděra mzdová účetní a nikoli studovaný právník a pro mě - jak vidíte - oznámení nebo informace je naprosto stejný pojem, nehledě na to, že tomu dokážu říct i pokyn ... Tak si nervěte vlasy, já se polepším :)) a děkuji za svatou trpělivost !!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).