Re: je to hrubé porušení?????
okamžitou výpověď v žádném případě, ale je to dostatečný důvod pro okamžité zrušení PP zaměstnavatelem dle § 55 odst. 1 b), neboť zam-nec porušuje povinnosti...zvlášť hrubým způsobem. Musíte v odůvodnění uvést co porušil-ust. PS, PŘ, ZP od kdy nechodí do práce a co tím způsobil zam-teli-nutnost náhrady, neplnění zakázek a pod., aby důvod byl naprosto nezaměnitelný a jasný.
Re: je to hrubé porušení?????
Těď řeším něco podobného s tím rozdílem, že neomluvenou absenci máme od 17.4. a zaměstnanec řekl, že už u nás pracovat nechce, ale výpověď nedal. Právník nám radil, zaslat výzvu k dostavení se do zaměstnání a pak pokud se nedostaví zrušit PP dle par. 55 Zák. práce. Ale podle toho, co jsem našla na netu si myslím, že bychom mohli zrušit PP okamžitě. Tak nevím.
Re: je to hrubé porušení?????
Ano, už má dostatečně dlouhou neomluvenou absenci. Zašlete mu oznámení o okamžitém zrušení pro porušení pracovních povinností zvlášť hrubým způsobem, popište o jaké provinění jde, zašlete to doporučeně na doručenku. Prac. poměr mu skončí dnem, kdy si dopis vyzvedne nebo posledním dnem úložní doby, pokud si ho nevyzvedne. Do té doby ho povedete na neomluvené absenci a za každý den musí být odvedeno 13,5% z poměrné části minimální mzdy na zdravotním pojištění - to mu srazíte ze mzdy. Také mu můžete zkrátit nárok na dovolenou o 1 - 3 dny za každý den áčka.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
30. 4. 2009 11:06
Dobrý den, zaměstnanec nechodí od 30.3.2009 do práce. Na začátku telefonicky vzkázal, že je nemocný, ale do dnešního dne neposlal neschopenky, nebere telefon a nereaguje na SMS. Takže není ani doklad o tom, že byl opravdu u lékaře a je práce neschopný. Lze mu zaslat okamžitou výpověď z PP pro porušení prac. povinností zvlášť hrubým způsobem?
Děkuji
J.