Hlavní navigace

Stěhování a hmotná odpovědnost

 • (neregistrovaný) 90.178.164.---

  26. 5. 2009 12:55

  Dobrý den, všichni naši zaměstnanci mají hmotnou odpovednost za zbozi ve skladu A. Nyni jsme se prestehovali do skladu na adrese B. Maji vsichni podepsat hmotky nové nebo jen na papir napsat ze od tohoto data se adresa meni a aby to vsichni podepsali nebo co byste delali? Diky za odpoved

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 5. 2009 13:29

   pája

   Re: Stěhování a hmotná odpovědnost
   Pokud jste přestěhovali vše, za co odpovídají změnila se jen adresa místa skladu, udělal bych dodatek o této změně, protože podle dotazu si zaměstnanci ohlídali, aby se nic neztratilo,ne?

  • 27. 5. 2009 9:49

   AM (neregistrovaný) 90.178.162.---

   Re: Stěhování a hmotná odpovědnost
   Nové hmotky ne,pokud pracovní poměr nebyl přerušen.
   Z knihy JUDr. Bukovjana Zákoník práce s judikaturou (2009) -str. 186-187- Vám opíšu kousek textu z judikátu NS, 21 Cdo 1901/98,24.3.1999:
   ... Podmínkou platnosti dohody o hmotné odpovědnosti naproti tomu není uvedení funkce a pracoviště zaměstnance, se kterými je jeho hmotná odpovědnost spojena, ani vymezení hodnot, za které zaměstnanec převzal hmotnou odpovědnost. ...
   ... Dohodou o hmotné odpovědnosti přejímá zaměstnanec odpovědnost za schodek na kterémkoliv pracovišti, v kterékoliv funkci spojené s touto odpovědností a v jakémkoliv kolektivu společně hmotně odpovědných zaměstnanců, kam bude kdykoliv později převeden, zařazen nebo přeložen. Odpovědnost za schodek .. na základě dohody o hmotné odpovědnosti nese zaměstnanec při každé změně pracovního poměru s sebou; tato odpovědnost trvá zásadně od uzavření takovéto dohody až do skončení pracovního poměru (pokud nedojde k odstoupení od dohody).Zaměstnanec odpovídá za schodek v kterékoliv funkci spojené s hmotnou odpovědností na kterémkoliv pracovišti zásadně podle původní dohody o hmotné odpovědnosti. .... Z hlediska platnosti dohody o hm.odpovědnosti proto není významné, jakou funkci a na jakém pracovišti, popř. v jakém kolektivu hmotně odpovědných zaměstnanců, zaměstnanec zastává v době jejího uzavření a zda jsou tyto okolnosti v dohodě o hmotné odpovědnosti uvedeny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).