Hlavní navigace

DUZP u služby od plátce z EU

  • (neregistrovaný) 213.29.220.---

    25. 8. 2009 6:53

    Dobrý den,

    příšla nám faktura za celní služby, dopravu, skladné apod. od firmy s Holandským VAT. Datum vystavení dokladu je 30.7., ale proclení v Holandsku proběhlo až 17.8. a doklady nám byly doručeny teprve 21.8.

    V účetním programu bylo zboží naskladněno se srpnovým kurzem. Musím přiznat tuto fakturu za služby ještě do přiznání za měsíc červenec nebo můžu jako u pořízení zboží od plátců EU napsat na doklad přijetí 21.8. a přiznat až v srpnu?

    Prosím o radu spěchá to.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2009 10:40

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: DUZP u služby od plátce z EU
      Jestliže je to služba spojena s dovozem zboží z třetí země, zařaďte si fakturu do libovolného období. Jedná se o službu osvobozenou do daně dle holandského zákona, u nás by to byl § 69, tj. není to služba u které byste měli přiznat a zaplatit daň. Tato služba Vám ovšem následně vstupuje do základu daně při dovozu. Tj. při výpočtu daně z dovozeného zboží (na základě JSD) dle § 38 musíte hodnotu této faktury za celní služby připočíst do základu daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).