Hlavní navigace

Fa ze zahraničí vystavená v 7/09 x Dph?!

  • (neregistrovaný) 213.226.227.---

    27. 8. 2009 8:07

    Dobrý den.
    Mám na stole dvě fa ze zahraničí vystavené v červenci /zboží přišlo taky v červenci společně s fakturou. Jenže jsem je zapoměla zhrnout do DPH za 7/09. :( Co ted stím? Můžu fa zaúčtovat do srpna? Nebo mám opravit DPH? V konečné fázi výše odvodu DPH se nezmění,ale promítne se v tiskopise. Poradíte?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 8. 2009 8:20

      Marťa* (neregistrovaný) 194.108.137.---

      Re: fa ze zahraničí vystavená v 7/09 x D
      Měla byste udělat dodatečné daňové přiznání.

    • 27. 8. 2009 10:40

      pch* (neregistrovaný) 84.242.101.---

      Re: fa ze zahraničí vystavená v 7/09 x D
      Mám za to, že u přijatých plnění nemusí dělat dodatečné, že může zahrnout do dalšího měsíce. Pokud by to byla fa vystavená, tak dodatečné.

    • 27. 8. 2009 11:42

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: fa ze zahraničí vystavená v 7/09 x D
      § 35 - do 15 dnů od pořízení zboží doplním údaje na fakturu-
      datum doplnění údajů = datum vystavení = DUZP
      Pokud vychází do července, nutno udělat DDP za červenec,
      i když + - a výše dph se nezmění.
      ( my museli zpětně opravovat několik měsíců).

    • 28. 8. 2009 12:33

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: fa ze zahraničí vystavená v 7/09 x D
      No a co tak §25 /1 ??
      1) Při pořízení zboží z jiného členského státu s místem plnění v tuzemsku vzniká plátci nebo osobě identifikované k dani povinnost přiznat daň k patnáctému dni v měsíci, KTERÝ NÁSLEDUJE po měsíci , v němž bylo zboží pořízeno.

    • 28. 8. 2009 13:30

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: fa ze zahraničí vystavená v 7/09 x D
      >>>>>>Dobrý den.
      >>>>>>Mám na stole dvě fa ze zahraničí vystavené v červenci
      >>>>>>/zboží přišlo taky v červenci společně s fakturou.
      >>>>>>Jenže jsem je zapoměla zhrnout do DPH za 7/09. :( Co
      >>>>>>ted
      >>>>>>stím? Můžu fa zaúčtovat do srpna? Nebo mám opravit
      >>>>>>DPH? V konečné fázi výše odvodu DPH se nezmění,ale
      >>>>>>promítne se v tiskopise. Poradíte?
      >>>>>>Děkuji
      >>>>>
      >>>>>Měla byste udělat dodatečné daňové přiznání.
      >>>>
      >>>>Mám za to, že u přijatých plnění nemusí dělat
      >>>>dodatečné, že může zahrnout do dalšího měsíce. Pokud
      >>>>by to
      >>>>byla fa vystavená, tak dodatečné.
      >>>
      >>>§ 35 - do 15 dnů od pořízení zboží doplním údaje na
      >>>fakturu-
      >>>datum doplnění údajů = datum vystavení = DUZP
      >>>Pokud vychází do července, nutno udělat DDP za
      >>>červenec,
      >>>i když + - a výše dph se nezmění.
      >>>( my museli zpětně opravovat několik měsíců).
      >>
      >>Přesně tak.
      >
      >No a co tak §25 /1 ??
      >1) Při pořízení zboží z jiného členského státu s
      >místem plnění v tuzemsku vzniká plátci nebo osobě
      >identifikované k dani povinnost přiznat daň k patnáctému dni v
      >měsíci, KTERÝ NÁSLEDUJE po měsíci , v němž bylo zboží
      >pořízeno.
      >
      Pokud čtete tento § dál, jistě pochopíte, že pokud byl doklad
      vystaven před 15 dnem měsíce následujícího po měsíci
      v němž bylo zboží pořízeno (což je výše uvedený případ)
      vzniká povinnosti přiznat dať k datu vystavení DD = červenec.
      Tudíž z toho opět snad vyplývá dodatečné za červenec.
      Hezký den.
      >

    • 28. 8. 2009 13:49

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: fa ze zahraničí vystavená v 7/09 x D
      >>>>>>>Dobrý den.
      >>>>>>>Mám na stole dvě fa ze zahraničí vystavené v červenci
      >>>>>>>/zboží přišlo taky v červenci společně s fakturou.
      >>>>>>>Jenže jsem je zapoměla zhrnout do DPH za 7/09. :( Co
      >>>>>>>ted
      >>>>>>>stím? Můžu fa zaúčtovat do srpna? Nebo mám opravit
      >>>>>>>DPH? V konečné fázi výše odvodu DPH se nezmění,ale
      >>>>>>>promítne se v tiskopise. Poradíte?
      >>>>>>>Děkuji
      >>>>>>
      >>>>>>Měla byste udělat dodatečné daňové přiznání.
      >>>>>
      >>>>>Mám za to, že u přijatých plnění nemusí dělat
      >>>>>dodatečné, že může zahrnout do dalšího měsíce. Pokud
      >>>>>by to
      >>>>>byla fa vystavená, tak dodatečné.
      >>>>
      >>>>§ 35 - do 15 dnů od pořízení zboží doplním údaje na
      >>>>fakturu-
      >>>>datum doplnění údajů = datum vystavení = DUZP
      >>>>Pokud vychází do července, nutno udělat DDP za
      >>>>červenec,
      >>>>i když + - a výše dph se nezmění.
      >>>>( my museli zpětně opravovat několik měsíců).
      >>>
      >>>Přesně tak.
      >>
      >>No a co tak §25 /1 ??
      >>1) Při pořízení zboží z jiného členského státu s
      >>místem plnění v tuzemsku vzniká plátci nebo osobě
      >>identifikované k dani povinnost přiznat daň k
      >>patnáctému dni v
      >>měsíci, KTERÝ NÁSLEDUJE po měsíci , v němž bylo zboží
      >>pořízeno.
      >>
      >Pokud čtete tento § dál, jistě pochopíte, že pokud byl
      >doklad
      >vystaven před 15 dnem měsíce následujícího po měsíci
      >v němž bylo zboží pořízeno (což je výše uvedený
      >případ)
      >vzniká povinnosti přiznat dať k datu vystavení DD =
      >červenec.
      >Tudíž z toho opět snad vyplývá dodatečné za červenec.
      >Hezký den.
      Zapoměla jsem dodat, že to dodatečné je hlavně kvůli
      návaznosti na náledné kontroly intrastatu ze strany FÚ.
      >>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).