Hlavní navigace

Zkušební doba

  • (neregistrovaný) 90.179.188.---

    1. 9. 2009 9:10

    Dobrý den,
    prosím o informaci -jak se počítá zkušební doba 3 měsíce? Když zaměstnanec nastoupí 3.11.2008 tak zkušební doba zkončí 31.1.2009? Když zaměstnanec za celou dobu - od listopadu do září odpracoval pouze 77 směn, chceme mu dát rozvázání prac.poměru ve zkušební době. Jen si nejsem jistá, jestli se do zkušební doby počítájí pracovní dny tzn.: listopad 19 , prosinec 20 + leden 21dnů, nebo kalendářní tzn. listopad 27 + prosinec 31 + leden 31dnů?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2009 9:59

      all (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: zkušební doba
      § 35 Zkušební doba
      (1) Je-li sjednána zkušební doba, nesmí být delší než 3 měsíce po sobě jdoucí ode dne vzniku pracovního poměru (§ 36 odst. 1). Zkušební dobu je možné sjednat rovněž v souvislosti se jmenováním na pracovní místo vedoucího zaměstnance (§ 33 odst. 3). Sjednaná zkušební doba nemůže být dodatečně prodlužována, není-li dále stanoveno jinak. Zkušební dobu je možné sjednat nejpozději v den, který byl sjednán jako den nástupu do práce, popřípadě v den, který byl uveden jako den jmenování na pracovní místo vedoucího zaměstnance (§ 33 odst. 3). Zkušební dobu není možné sjednat, jestliže pracovní poměr již vznikl.
      (2) O dobu překážek v práci, pro které zaměstnanec nekoná práci v průběhu zkušební doby, se zkušební doba prodlužuje.
      (3) Zkušební doba musí být sjednána písemně, jinak je neplatná.

    • 2. 9. 2009 11:15

      VH

      Re: zkušební doba
      Pokud je zkušební doba sjednána v délce 3 měsíců, nikoliv konkrétním datem, pak se jedná o lhůtu počítanou podle měsíců. Tento typ lhůty končí dnem, který se číslem nebo pojmenováním shoduje se dnem, který běh lhůty založil. Zkušební doba sjednána 3.11.2008 na 3 měsíce končí 3.2.2009.

    • 15. 9. 2009 12:41

      Zajda (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: zkušební doba
      Vcetne 3.2.2009?? Dekuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).