Hlavní navigace

Zákaz dovolené ve výpovědní lhůtě

• (neregistrovaný) 83.240.125.---

5. 7. 2011 21:23

Dobrý den,

mám problémy se svým zaměstnavatelem, který mi nechce umožnit čerpat dovolenou ve výpovední lhůtě. Já pracuji 3 dny v týdnu po 12ti hodinových směnách. Mám 10dní dovolené. S nastávájícím zaměstnavatelem jsem se dohodl, že po dobu čerpání mé dovolené bych se u něj zaučoval na pozici, kterou u něj budu vykonávat. Samozřejmě prozatímně na dohodu o provedení práce. Proto by mě zajímalo jakým způsobem mohu vybojovat svoji dovolenou a jestli mě může zaměstnavatel poškozovat tím, že mi odepře možnost dovolenou čerpat v kuse či v jakémkoli množství, které já si vyberu. Případně bych chtěl vědět kolik dnů mohu čerpat dle svého uvážení a kolik dnů mi může přikázat ze zákona.

Děkuji Vám za odpověd a s přáním hezského dne

Aleš Horák

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 7. 2011 6:14

tomas.dlask (neregistrovaný) 82.208.57.---

Dobrý den,

Výpovědní doba se neprodlužuje, dobu čerpání dovolené určuje zaměstnavatel. Pokud vám čerpání nenařídí, tak vám zbylou dovolenou (za letošní rok ale nebudete mít celoroční nárok, pouze poměrnou část) proplatí v poslední výplatě. Mnoho zaměstnavatelů ale raději volí způsob, kdy si zaměstnanec ve výpovědi svou dovolenou řádně vyčerpá. Co se týče délky nařízené dovolené, tu jsme řešili v tomto příspěvku:

https://businesscenter.podnikatel.cz/diskuse/5999/

Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).