Hlavní navigace

Odpočet od zdravotního pojištění u ID

  • (neregistrovaný) 81.25.19.---

    13. 10. 2009 14:12

    Dobrý den, moc prosím, má někdo zkušenost s odpočtem od dosaženého příjmu zaměstnance u zaměstnavatele zaměstnávajícího více než 50% osob se zdravotním pojištěním? Potřebuji jen vědět, jak dojít ke správnému základu daně u těchto osob.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2009 14:19

      RenataK (neregistrovaný) 77.48.122.---

      Re: Odpočet od zdravotního pojištění u I
      Pokud firma zaměstnává více než 50% osob se zdravotním postižením, platí se ZP u těchto osob (kromě osob zdravotně znevýhodněných) z vyměřovacího základu sníženého o 5.013,00 Kč , což je vyměřovací základ pojištěnců, za které platí pojistné stát.
      Ponížený vyměřovací základ se týká jak zaměstnance tak zaměstnavatele.

    • 13. 10. 2009 14:36

      Milča (neregistrovaný) 81.25.19.---

      Re: Odpočet od zdravotního pojištění u I
      VZ pro ZP=10000-5013=4987
      ZP(z-tel)=1247,-
      SP(z-tel)=2500,-
      základ pro výpočet daně=10000+1247+2500=13800,- Je to tak?
      A co novelizovaný zákon o daních z příjmů §6 odst.13 - Při výpočtu základu daně podle věty první se při stanovení částky povinného pojistného nepřihlíží ke slevám nebo k mimořádným slevám na pojistném u zaměstnavatele a ani k jiným částkám, o které si zaměstnavatel snižuje odvody povinného pojistného.

    • 14. 10. 2009 11:13

      RenataK (neregistrovaný) 77.48.122.---

      Re: Odpočet od zdravotního pojištění u I
      >>>Dobrý den, moc prosím, má někdo zkušenost s odpočtem
      >>>od dosaženého příjmu zaměstnance u zaměstnavatele
      >>>zaměstnávajícího více než 50% osob se zdravotním
      >>>pojištěním? Potřebuji jen vědět, jak dojít ke
      >>>správnému základu
      >>>daně u těchto osob.
      >>
      >>Pokud firma zaměstnává více než 50% osob se
      >>zdravotním
      >>postižením, platí se ZP u těchto osob (kromě osob
      >>zdravotně znevýhodněných) z vyměřovacího základu
      >>sníženého
      >>o 5.013,00 Kč , což je vyměřovací základ pojištěnců,
      >>za které platí pojistné stát.
      >>Ponížený vyměřovací základ se týká jak zaměstnance
      >>tak
      >>zaměstnavatele. Teď to napíšu opravdu jako začátečník,
      >>ale potřebuji to správně pochopit. Takže např.
      >>HM=10000,-
      >VZ pro ZP=10000-5013=4987

      Mě vychází:

      Základ pro SZ = 10.000,00 Kč, z-tel odvede 2.500,00 Kč,
      Základ pro ZP = 4.987,00 Kč, z-tel odvede 449,00 Kč.

      Celkem základ ke zdanění 12.949,00 Kč.

      Mimořádná sleva na pojistníém (SZ) se vyměřovacích základů zaměstnance vůbec netýká.


      >ZP(z-tel)=1247,-
      >SP(z-tel)=2500,-
      >základ pro výpočet daně=10000+1247+2500=13800,- Je to
      >tak?
      >A co novelizovaný zákon o daních z příjmů §6 odst.13 -
      >Při výpočtu základu daně podle věty první se při
      >stanovení částky povinného pojistného nepřihlíží ke slevám
      >nebo k mimořádným slevám na pojistném u zaměstnavatele
      >a ani k jiným částkám, o které si zaměstnavatel
      >snižuje odvody povinného pojistného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).