Hlavní navigace

Zelená nafta

• (neregistrovaný) 89.235.19.---

14. 10. 2009 9:16

Dobrý den,
    máte prosím někdo zkušenosti se zelenou naftou? Děláte někdo toto přiznání? Jakým způsobem vedete evidenci? Jak se zaregistrovat? Oslovil mě zemědělec, zda bych byla schopná to vést.. Co jsem doposud zjistila na netu, přiznání vyplnit není problém, ale evidenci k tomuto jakožto účetní asi těžko můžu vést.
    Děkuji za každé info..

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2009 12:45

Dáša (neregistrovaný) 217.112.167.---

Re: Zelená nafta
      Dobrý den, zelená nafta je vázaná pouze na práce v rostlinné výrobě (ale ne u všech prací), přiznání se odevzdává na Celní úřad. Ze zkušenosti vím, že kontrola evidence spotřeby nafty a vykonané práce je dost přísná, zemědělec by měl důkladně vést nějakou evidenci prací a také spotřebu
      nafty. Pokud se jedná o zemědělce, který má jenom RV, je to jednodušší, ale i zde je třeba oddělit, co do vratky nejde zahrnout.

• 14. 10. 2009 13:07

Pokud byste měla zájem, poslala bych Vám mejlem vnitřní pokyn CÚ ke spotřební dani. Jsou tam i vzory, jak vést evidenci a co dokládat k přiznání daně.

• 14. 10. 2009 13:27

HanaB (neregistrovaný) 89.235.19.---

Dášo, moc děkuji za odpověď. Pokud jsou to dokumenty, které jsou ke stažení na celní správě, tak ty už jsem si stáhla. Právě jsem na ty tabulky koukala, a to přece musí zemědělec vyplňovat sám, to mu krom nákupu nafty nemůžu vyplňovat.. a tenhle má navíc i živočišnou výrobu.. takže by měl i u té nafty rozlišit, na co je která použita, že? O těch kontrolách jsem taky slyšela, to kontrolují všechny nebo namátkově jako FÚ?

• 14. 10. 2009 13:59

Ta evidence je každopádně na něm, on si to musí hlídat a evidovat, vy děláte na základě těchto jeho podkladů daňové přiznání. Dělala jsem to v zemědělské firmě, tam je evidence jiná než u soukromníka, ale už se objevily programy, kterými to jde sledovat, což u soukromníka zase nevím jak by to bylo. Jinak ta kontrola funguje tak, jako u FÚ.

• 14. 10. 2009 14:18

HanaB (neregistrovaný) 89.235.19.---

Paní Dášo, moc díky za konzultaci. Jediné, co od něho mám jsou paragony na naftu a moc pochybuji, že bude ochoten si nějakou evidenci dělat. Právě mi tvrdí, že ostatní účetní to přiznání dělají se vším všudy.. chtěl jsem si tedy ověřit, že je potřeba i jiná evidence než sečíst litry a vyplnit kolonky v přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).