Re: Zaměstnání malého rozsahu
Já si tedy myslím že to malý rozsah přestane být, protože tím dodatkem mu určíte rozsdah práceí měsíčně minimálně 40 hodin a když má 58 Kč/hod tak máte sjednaný příjem vyšší než 1999 Kč. U malého rozsahu jde o "Sjednaný příjem" a tady je patrné, že sjednaný příjem je i když ve skutečnosti nemusí být odpracovaný.
Re: Zaměstnání malého rozsahu
Jedná se o nárok na slevu na pojistném u OSSZ. A konflikt se stejnou paní, která nemá ráda dodatky k DPČ (viz níže). U těch dodatků mám už jasno, teď jen potřebuji někde radu jak to to s tím příjmem. Dle mě je to taky logické, že má sjednanou mzdu větší než 1999 kč. Ale nevím čím mám té paní oponovat. Asi se obrátím na její nadřízenou.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
28. 12. 2009 15:01
Prosím o radu - máme zaměstnance na DPČ, ve smlouvě má uvedeno 58 Kč/hod. a omezení max. počet hodin 20 týdně. Uzavřu dodatek, kde bude uvedeno, že min. rozsah práce za měsíc je 40 hod. Přestane to být zaměstnání malého rozsahu, protože bude z dodatku (hodiny x peníze) vyplývat, že bude mzda větší než 2000 Kč ? Nebo musí být přímo uvedeny peníze celkem? Děkuji.