Hlavní navigace

ŽL na účetnictví a práce ve firmě

  • (neregistrovaný) 89.111.93.---

    2. 8. 2011 10:05

    citace:Re: Zaměstnanec a současně podnikatel s. r.o. « Odpověď #1 kdy: Včera v 06:28:24 »Dobrý den,
    pokud se nejedná o shodnou činnost s činností neziskové organizace, nemusíte mít souhlas zaměstnavatele. Dle § 304 zákoníku práce totiž mohou zaměstnanci vedle svého zaměstnání vykonávaného v pracovněprávním­vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem. Dagmar Kučerová   

    Dobrý den,chtěla bych reagovat na odpověď. Jak je to v opačném případě - když mám ŽL účetnictví a začnu pracovat v nějaké firmě jako účetní?Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2011 11:11

      autorka

      Dobrý den,

      toto byste měla zaměstnavateli před vznikem pracovního poměru oznámit a požádat o písemný souhlas k pokračování v podnikatelské činnosti. Zákoník práce v ustanovení § 304 odstavcem 2 dále popisuje: Jestliže zaměstnavatel souhlas podle odstavce 1 odvolá, musí být odvolání písemné; zaměstnavatel je povinen v něm uvést důvody změny svého rozhodnutí. Zaměstnanec je pak povinen bez zbytečného odkladu výdělečnou činnost skončit způsobem vyplývajícím pro její skončení z příslušných právních předpisů.

      Rozhodně o souhlas požádejte. Pravděpodobně Vám bránit nebude, řada účetních při zaměstnání podniká v oboru vedení účetnictví či poradenství. Porušením předpisů by naopak bylo, pokud byste tuto skutečnost zamlčela.

      Dagmar Kučerová  ;)   

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).