Hlavní navigace

Ukončení pp ve zkušební době a nemoc

  • (neregistrovaný) 88.100.172.---

    11. 1. 2010 9:12

    dobrý den, prac.poměr začal 4.1.2010 od 6.1.2010 nemoc,
    chceme po 14 denní nemoci poměr ukončit ve zkušební době.

    kterým dnem končí prac.poměr?
    co s neschopenkou, pokud donese trvání nemoci?

    děkuji za radu. Ivana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 1. 2010 9:46

      ilča (neregistrovaný) 77.104.215.---

      Re: ukončení pp ve zkušební době a nemoc
      § 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
      (1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
      (2) Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru podle odstavce 1 má být doručeno druhému účastníku zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit.
      Podle mého výpočtu, můžete dát zrušení prac. poměru s datem 20.1.

    • 11. 1. 2010 10:49

      Ivana2 (neregistrovaný) 88.100.172.---

      Re: ukončení pp ve zkušební době a nemoc
      děkuji za odpověď. a co mám dělat s neschopenkou ? ještě jsem neměla žádnou nemoc tak se raději ptám.

    • 11. 1. 2010 11:00

      ilča (neregistrovaný) 77.104.215.---

      Re: ukončení pp ve zkušební době a nemoc
      Pokud bude delší jak 14 dnů na OSSZ, a pro sebe si ji okopírujte.

    • 11. 1. 2010 11:08

      xy5

      Re: ukončení pp ve zkušební době a nemoc
      zaplatíte 1. 14 KD náhradu mzdy - dle zákona
      pokud bude nemoc delší, potom vyplníte přílohu k žádosti o dávku a společně se IV. dílem předáte na OSSZ (dejte pozor, aby bylo vše řádně od vás i od zam-ce řádně vyplněno, jinak by byl problém s proplacením ze strany OSSZ)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).