Hlavní navigace

Nárok na dovolenou ze dne 22.1.

• (neregistrovaný) 89.102.219.---

27. 1. 2010 18:32

Tak jsem to zjistovala i na OSSZ, protoze je logicke, ze davky materske a materska dovolena je neco jineho. ale tam mi pani rekla, ze kdyz neni materska davka, tak se to v eldp krizkuje, takze se to nezapocitava tim padem do odpracovane doby a tim se musi dovolena kratit, protoze zamec neni v praci.
    no ale to uz pani zas presne nevedela, tak uvidime s cim prijde.

protoze, kdyby mi zamtel pocital 6 tydnu pred porodem a 22 tydnu po porodu jako odpracovanou dobu, tak by mi kratil dovolenou jen co bude rodicak (a to by nevyslo ani 100dni). pokud to ale odpracovana doba neni, tak mi bude kratit o dny 6 tydnu pred porodem az do konce roku. podle me teda. diky za nazor

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2010 21:25

RenataH (neregistrovaný) 94.138.100.---

Re: nárok na dovolenou ze dne 22.1.
      Nechci vám brát iluze o znalostech referentek na OSSZ, ale sama jsem se několikrát přesvědčila o tom, že některé z nich ani nevědí to, co by vědět měly, natož aby znaly to, co s jejich prací nemá nic společného. Což nárok na dovolenou je. Já trvám na své původní odpovědi, pokud si přečtete v Zákoníku práce odstavce o dovolené, zjistíte, že ZP považuje mateřskou dovolenou pro účely dovolené za dobu odpracovanou. O nároku na mateřské dávky se nezmiňuje, dle mého názoru pro nárok na dovolenou není nárok na mateřské dávky podstatný.

• 27. 1. 2010 21:59

yx (neregistrovaný) 94.112.66.---

§ 216
      (3) Pro účely dovolené se jako výkon práce neposuzuje doba zameškaná pro důležité osobní překážky v
      práci, pokud nejsou uvedeny v prováděcím právním předpisu (§ 199 odst. 2). Doba čerpání mateřské dovolené a doba, po kterou zaměstnanec čerpá rodičovskou dovolenou do doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou a doba pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání vzniklého při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním, se pro účely dovolené posuzuje jako výkon práce.

A příště, když vám nějaká pracovnice OSSZ bude něco tvrdit, tak se ihned zeptejte podle jakého zákona a paragrafu vám ty nesmysly vykládá.
      Souhlas s RanatouH.

• 28. 1. 2010 8:02

s.m. (neregistrovaný) 89.102.219.---

Diky, takze mi zamtel proplati po 22 tydnech po porodu dovolenou a jsem teda zvedava, co mi ta urednice rekne na ten ELDP, od kdy budou krizky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).