Hlavní navigace

3,90 u paušálu

  • (neregistrovaný) 89.103.150.---

    30. 1. 2010 13:06

    Posouvám výše:
    Mě zajímá kde to ing. Děrgel zveřejnil a ne co povídá
    >nepodařená daň. poradkyně. Tam je to jako obchodní
    >příručí co za nic neručí. Ing. Děrgel ano, ten ručí za
    >své rady
    >viz www.dane24.cz

    Vyšlo to v časopise Daně.účetnictví,vzory a případy od Poradce ,
    s.r.o. číslo 2/2010, takže , co si o tom myslíte?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2010 13:55

      Vladimír 2

      Re: 3,90 u paušálu
      *************************************
      Pantátové z KOV a MF v Zápise z 21.10.2009 píší:
      2.3.3. Způsoby používání vozidel a uplatňování výdajů
      Zákon umožňuje využít paušální výdaj v případě vlastních vozidel jak u vozidel zahrnutých
      do obchodního majetku, tak u vozidel nezahrnutých do obchodního majetku. Příslušné
      ustanovení zcela jednoznačně řeší situaci u vozidel zahrnutých do obchodního majetku, u
      nichž vylučuje souběh uplatňování paušálního výdaje na dopravu a výdajů na dopravu
      silničním motorovým vozidlem podle § 24 odst. 2 písm. k) bodu 4. ZDP.
      V případě vozidel nezahrnutých do obchodního majetku zákon kombinaci paušálního výdaje a
      uplatňování výdajů podle § 24 odst. 2 písm. k) bodu 3. ZDP nevylučuje, tzn., je možné
      uplatnit sazbu základní náhrady.
      Další výdaje spojené s provozem vozidla neuvedené v § 25 odst. 1 písm. zp) ZDP se
      v základu daně uplatňují v prokázané výši prokázané výši včetně výdajů na dlouhodobý
      pronájem parkovacích míst nebo stání na plochách a v garážích.
      Stanovisko Ministerstva financí:
      Nesouhlas s tím, že zákonná podmínka je splněna i v případě, kdy se jedná o vozidlo ve
      vlastnictví druhého manžela po dobu trvání manželství. V tomto případě není splněna
      podmínka daná poslední větou § 24 odst. 2 písm. zt) novely č. 304/2009 Sb. zákona o daních
      z příjmů.
      Souhlas s ostatními závěry předkladatele. Upozorňujeme, že při uplatnění sazby základní
      náhrady do daňových výdajů je třeba vést evidenci ujetých kilometrů při pracovních cestách.

      O krácení z 3,9 na 3,12 NIC

    • 30. 1. 2010 14:08

      Vladimír 2

      Re: 3,90 u paušálu
      >Pantátové z KOV a MF v Zápise z 21.10.2009 píší:
      >2.3.3. Způsoby používání vozidel a uplatňování výdajů
      >Zákon umožňuje využít paušální výdaj v případě
      >vlastních vozidel jak u vozidel zahrnutých
      >do obchodního majetku, tak u vozidel nezahrnutých do
      >obchodního majetku. Příslušné
      >ustanovení zcela jednoznačně řeší situaci u vozidel
      >zahrnutých do obchodního majetku, u
      >nichž vylučuje souběh uplatňování paušálního výdaje na
      >dopravu a výdajů na dopravu
      >silničním motorovým vozidlem podle § 24 odst. 2 písm.
      >k) bodu 4. ZDP.
      >V případě vozidel nezahrnutých do obchodního majetku
      >zákon kombinaci paušálního výdaje a
      >uplatňování výdajů podle § 24 odst. 2 písm. k) bodu 3.
      >ZDP nevylučuje, tzn., je možné
      >uplatnit sazbu základní náhrady.
      >Další výdaje spojené s provozem vozidla neuvedené v §
      >25 odst. 1 písm. zp) ZDP se
      >v základu daně uplatňují v prokázané výši prokázané
      >výši včetně výdajů na dlouhodobý
      >pronájem parkovacích míst nebo stání na plochách a v
      >garážích.
      >Stanovisko Ministerstva financí:
      >Nesouhlas s tím, že zákonná podmínka je splněna i v
      >případě, kdy se jedná o vozidlo ve
      >vlastnictví druhého manžela po dobu trvání manželství.
      >V tomto případě není splněna
      >podmínka daná poslední větou § 24 odst. 2 písm. zt)
      >novely č. 304/2009 Sb. zákona o daních
      >z příjmů.
      >Souhlas s ostatními závěry předkladatele.
      >Upozorňujeme, že při uplatnění sazby základní
      >náhrady do daňových výdajů je třeba vést evidenci
      >ujetých kilometrů při pracovních cestách.
      >
      >O krácení z 3,9 na 3,12 NIC

      Ing. Děrgel jenom připoměl to, co pantátové zřejmě z leknutí
      opoměli = text ze zákona
      = §25/zp - a 20 % ostatních výdajů (nákladů).

      Můj osobní názor je ten, že toto se týká výdajů/nákladů u voziddel
      v OM nikoliv "soukromých". Ale to spočívá v tom, jak kdo pochopil
      ten "paušál" = proč k tomu zákonodárci došli:
      buď paušák nebo kniha jízd.

    • 30. 1. 2010 14:24

      AlcaZ (neregistrovaný) 89.103.150.---

      Re: 3,90 u paušálu
      Takže Váš názor je, 3,90 nekrátit, protože krácení by se týkalo pouze aut v OM. No třeba se dočkáme úplně jasného výkladu, vždyť to zase není tak vzácný případ

    • 30. 1. 2010 17:59

      Vladimír 2

      Re: 3,90 u paušálu
      ************************************************
      Ne ne, můj názor je jasný a psal jsem jej zde již několikrát:
      Buď paušál a NIC nebo knihu jízd a VŠE (náhrady, DPH.
      Přesvědčte se když zadáte KNIHA JÍZD do vyhledávače.

    • 31. 1. 2010 10:59

      Veris (neregistrovaný) 88.101.58.---

      Re: 3,90 u paušálu
      Pan Vladimír uvedl větu, nesouhlas s tím, že zákonná podmínka je splněna i v případě, kdy se jedná o vozidlo ve vlastnictví druhého manžela po dobu trvání manželství - je to ale reakce na větu.... při zúžení společného jmění manželů. Jinak souhlas s vlastním nezahrnutým do OM a to včetně vozidla ve SJM. Celý elaborát se stanoviskem MF mám vytištěn, no moc se jim to zjednodušení knihy jízd nepovedlo.
      Ze školení: vozidlo není v OM: paušál + 3,90 x počet kilometrů.
      Někde tady jsem četla, že nevložené do OM se paušál musí krátit 20%, já chci u manžela uplatnit jeho vozidlo nevložené do OM plný paušál + chci u něho uplatnit i moje vozidlo (SJM)nevložené do OM paušál krácený. Já uplatňuji výdaje %. Nemůžu krátit u manžela obě vozidla, protože krácení může být pouze u jednoho vozidla. Uvažuji správně? Dík.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).