Hlavní navigace

Zaplacení přesčasu

  • (neregistrovaný) 195.113.220.---

    4. 2. 2010 12:03

    Při proplacení přesčasu se zaplatí hodina průměrem daného měsíce z částky tarifu a osobního ohodnocení. částka příplatku za vedení či výkon nějaké funkce, či směnnost mi v programu do tohoto průměru nevstupuje. Je to tak dobře ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2010 20:21

      Marta2 (neregistrovaný) 89.102.116.---

      Re: zaplacení přesčasu
      Musíte určit (lépe řečeno měla by na to být interní směnice), jaké příplatky, prémie a další budete počítat včetně přesčasových hodin.
      Nepíšete, zda jde o měsíční nebo hodinovou mzdu, takže vám nemohu více poradit.

    • 5. 2. 2010 8:44

      Dáša (neregistrovaný) 195.113.220.---

      Re: zaplacení přesčasu
      Děkuji za ohlas. Uplatňujeme měsíční mzdu, ve směrnici o tomto nic není. Došla jsem k názoru, že když jsou příplatky měsíční pravidelné a mají to zaměstnanci ve mzdovém výměru, jde o mzdu (včetně těch příplatků), na kterou zaměstnanci vzniklo právo - "dosažená mzda" viz § 114 ZP, tak jim to budu počítat i z toho.

    • 6. 2. 2010 17:18

      Marta2 (neregistrovaný) 89.102.116.---

      Re: zaplacení přesčasu
      Psal jste, že přečasovou hodinu zaplatíte platným průměrem. Pokud mají měsíční mzdu, zpaltíta základní mzdu za přesčas; např. (15000/počet hodin v měsíci)x počet přesčasových hodin + 25 % přesčasový příplate z průměrné mzdy pro náhrady za každou hodinu placených přesčasových hodin. Potom dál už záleží na vás. Ale na základ s příplatkem je zýkonný nárok.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).