Hlavní navigace

Je nárok na náhradu mzdy?

  • (neregistrovaný) 85.70.28.---

    6. 2. 2010 10:34

    Dobrý den,
    zaměstnanec se účastnil školení o požární ochraně dle zákona o požární ochraně. Na základě §72 odst. 3 jsme ho uvolnili. Má prosím nárok na náhradu mzdy?

    Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 2. 2010 11:37

      Jindra1 (neregistrovaný) 90.178.136.---

      Re: je nárok na náhradu mzdy?
      Pokud ho tam zaměstnavatel vyslal, tak mu přece tu šichtu musí zaplatit. Jestli to bylo pár hodin v pracovní době, může mět normální směnu, ale může se to řešit náhradou.

    • 6. 2. 2010 11:44

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: je nárok na náhradu mzdy?
      Vztahuje se na toto § 202 Výkon občanské povinnosti
      v souladu § § 206 odst. 4
      Jestliže je podle zvláštního právního předpisu zaměstnanec uvolněn pro překážku v práci z důvodu obecného zájmu, je právnická nebo fyzická osoba, pro kterou byl zaměstnanec činný, popřípadě z jejíhož podnětu byl uvolněn, povinna uhradit zaměstnavateli, u něhož byl zaměstnanec v době uvolnění v pracovním poměru, náhradu mzdy nebo platu, která byla zaměstnanci poskytnuta, pokud se s touto právnickou nebo fyzickou osobou nedohodl na upuštění od úhrady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).