Hlavní navigace

Mzdovky,prosím...ještě jednou poraďte:)

• (neregistrovaný) 62.245.79.---

25. 2. 2010 17:03

Dobrý den,už jsem se ptala v pondělí,ale ještě bych chtěla jednou poradit................udělala jsem chybu u zaměstnance,že jsem mu jako částku 1%u služ.vozu dala PC bez DPH. Tudíž bych chtěla toto napravit a zpětně každý měsíc navýšit ZD o 734,-
    Je možné,že toto provedu najednou ted za únor...........přeci to byla každý měsíc stejná částka,takže se to dá přesně zjistit kolik a pak najednou navýšit. JE to tak možné?
    A pokud ano,tak jak byste to dělali? Jako příjem mimořádný nebo jak?

• 25. 2. 2010 22:33

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

Re: Mzdovky,prosím...ještě jednou poraďt
      pokud byste to chtěla mít úplně správně, měla byste zpětně opravit přehledy na OSSZ, na ZP a opravu zálohové daně promítnout také v příslušných měsících ve Vyúčtování,které podáváte po skončení zdaňovacího období - tedy, pokud vám záloha zrovna přesáhne a "skočí" do další stovky zaokr.nahoru, je možné, že v některých měsících záloha zůstane díky zaokrouhlení na 100nahoru stejná ..., takže pokud byste to chtěla udělat "najednou", je otázkou, co na to kontroly, pokud na to přijdou. Nevím, jak to dělají kolegyně, já opravuji měsíce, ale také už jsem se setkala s tím, že bylo opraveno "najednou". Je to věc názoru a hlavně toho, pokud na to kontrola přijde a jak bude důkladná ... Tím, že vystavíte opravné přehledy na sociálku a ZP, je zároveň upozorníte na to, že bylo pojistné odvedeno v nižší výměře a mohou vám napočítat penále.

• 26. 2. 2010 8:43

Alenka (neregistrovaný) 62.245.79.---

Re: Mzdovky,prosím...ještě jednou poraďt
      Achjo,tak člověk udělá neúmyslně chybu a chce jí napravit a pak za to ještě bude potrestán...........a ti co to dělají úmyslně,většinou vyjdou bez trestu:(nojo,jsem si zavařila,tak to mám. Ale mám tedy pocit,že to radši udělám najednou ted za únor a bude.Uvídíme,jak to dopadne,každopádně díky za radu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).