Hlavní navigace

Proplacení "paragrafu" ?

• (neregistrovaný) 213.155.243.---

2. 3. 2010 16:21

Děkuji všem,kdo reagovali na můj dotaz.Výsledek je takový, že jsem dnes přinesla ukončení ošetřovného, kde na druhé straně stojí kolonka k vyplnění s tím, že mám uvést, ve kterých dnech zaměstnanec pracoval v průběhu ošetřování /vyplní jen, pokud se týká podpůrčí doby/. Dále je zde dotaz, zda zaměstnanec odpracoval v průběhu podpůrčí doby všechny plánované směny: možnost odpovědi ano-ne. Tím je jasně dáno to, že lze mít ošetřovné a přitom dále řádně pracovat. Já sama si mohu určit, kolik dnů v podpůrčí době budu o dítě pečovat já samotná a kolik dnů si zajistím hlídání jinak. Obyčejným selským rozumem tzn., že pokud v podpůrčí době stále dále řádně pracuji, vztahuje se na mne logicky možnost odměny za provedenou práci.Není tedy pravdou, že nemohu mít vystaveno ošetřování dítěte a současně s tím do práce dále chodit. SSZ tak začne platit ošetřovné 4.tým dnem, ale předchozí tři dny platí zaměstnavatel normální odpracovanou směnu. Dle mého nározu celkem logické. Rozhodně úplně jiná situace, než nemocenská, nejsem nemocná já,ale mé dítě, které vystavení ošetřování oprávněně dostalo,ale já si určím, kdy a kdo o něj bude pečovat. Zase někdo vymyslel paskvil a nikdo neví, jak se s takovým zákonem řádně vypořádat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).