Hlavní navigace

sleva na dani - student nad 26 let

• (neregistrovaný) 88.100.33.---

10. 3. 2010 10:08

roku 2007 jsem si zařídila živnostenský list, podnikat jsem ovšem nezačla, protože však mám živnostenský list, podávám si daňové přiznání, letos jsem si myslela, že vše proběhne v klidu, ovšem, opět jsem byla nemila překvapena, jde o to, že účetní ve firmě, kde jsem pracovala mi uplatňovala slevu na dani na studenta i poté, co mi již bylo 26 let, konkrétně: v únoru 2009 mi bylo 26 a účetní mi slevu na dani na studenta uplatňovala ještě v březnu, dubnu, květnu, červnu a červenci 2009, alespoň podle potvrzení o zdanitelných příjmech, realita je taková, že ve firmě jsem si za deset měsíců vydělala 61541 korun, měsíčně jsem vydělávala tak 5 - 7 tisíc, tudíž mi byal uplatňována klasická sleva na poplatníka a právě v červenci 2009 jsem měla výpatu přes 15000, tudíž mi účetní i uplatnila slevu na studenta, ovšem mně už bylo 26, proto jsem ji v červenci informovala, že mi bylo již 26 let, před chvílí mi poštou přišlo potvrzení o zdanitelných příjmech a tam vidím: soustavná příprava na budoucí povolání poplatníka uplatněná jako sleva na dani pro snížení záloh na dani od 1 - 7, co teď mám dělat? potvrzení o studiu na rok 2008/2009 jsem dávala v říjnu 2008, kdy mi bylo 25 a vůbec mě nenapadlo jít v únoru 2009, kdy mi bylo 26, za účetní a hlásit jí, že nechci již uplatňovat slevu na studenta, byal jsem přesvědčena, že ona sama, když vidí mé rodné číslo, si tuto skutečnost uvědomí...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).