Hlavní navigace

návrat po Rodičovské dovolené

• (neregistrovaný) 77.240.96.---

30. 3. 2010 21:19

Dobrý den,
    dne13.4.2010 budou mému synovi 3 roky a já bych se měla vrátit do pracovního poměru (žádala jsem o rodičovskou do 3 let dítěte). Nyní mi zaměstnavatel nabídl práci od 1.4.2010( což není pro mě problém), ale jelikož nastupuji za paní, která jde na mateřskou, chtějí mi udělat změnu pracovní smlouvy na dobu určitou (původně na dobu neurčitou), specifikovanou ne určitým datem, ale specifikovanou přímo čerpáním mateřské a rodičovské dovolené, ale ještě její nemocí ( teď nastoupila nemoc, nárok na mateřskou má až od konce června). Mám pocit, že pokud by se vrátila např. za měsíc ještě do práce, dostanu výpověď bez nároku např. na odstupné. Co když odmítnu změnu smlouvy podepsat, na co mám nárok ??????
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2010 21:33

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: návrat po Rodičovské dovolené
      Dělá to na mne dojem, že místo vás mají zaměstnaného někoho jiného a pro vás nemají práci, proto s vámi zaplácnou volné místo za nynější nemoc a pozdější MD a následně asi i RD a až se paní bude chtít vrátit, vy by jste musela zkončit. Jiný důvod, proč by chtěli měnit PP z doby neurčité na určitou mě nenapadá. Vždyť by vám mohli změnit případně jenom pracovní zařazení a na to není potřeba měnit nic jiného. Asi bych byla velice opatrná. Když odmítnete podepsat změnu musí vás zařadit na práci podle vaší smlouvy. Pokud jí nebudou mít, asi by dali výpověď pro nadbytečnost a s nárokem na odstupné.

• 31. 3. 2010 9:24

VH

Pracovní poměr na dobu určitou, který není vymezen např. konkrétním datem, ale je vázán na skutečnost, o které je známo, že nastane, znamená právní nejistotu. Pokud paní XY požádá o dovolenou, aby navazovala na MD, nebude ani na mateřské, ani na rodičovské dovolené a Váš pracovní poměr skončí. Výpovědi už by nebylo třeba, PP by skončil dnem nástupu na dovolenou. Při návratu z RD máte právo být zařazena podle PS, pozor na to, že souhlas s nabídkou učiněnou ústně může být z Vaší strany učiněn i konkludentně, mlčky, tak nic nepodnikat a čekat, co zaměstnavatel.

• 1. 4. 2010 9:16

alunka74 (neregistrovaný) 77.240.96.---

Mohl by mi zaměstnavatel dát neplacené volno po RD do doby, než dotyčná paní nastoupí na PPM a mohla bych po dobu její nemoci vykonávat činnost na dohodu o provedení práce??? Můžu mít u jednoho zaměstnavatele dva pracovní poměry???i

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).