Hlavní navigace

Mzdové účetní

  • (neregistrovaný)

    11. 4. 2010 15:44

    Prosím poraďte mi jak postupovat v případě,že zaměstnankyně moment.na RD ta jí bude končit 23.6.2010 do zaměstnání by měla nastoupit 24.6.2010 ale předběžně se dohodli se zaměstnavatelem,že by její nástup odložili až na začátek září(nejspíše z důvodu nástupu dítěte do školky)oba dva s tím souhlasí ale co to znamená pro mne jako pro účetní oni mezi sebou sepíší dohodu že zaměstnavatel souhlasí s prodloužení m RD a nástupem cca o 2měsíce později jak to bude fungovat v praxi musím tuto změnu hlásit na ZP nebo SP?nebo ji budu v evidenci vést pořád jako na RD bez odvodů na pojistném a to za ní bude stále platit stát,který má tuto povinnost do 7let dítěte věku pokud matka zůstává s dítětem doma a nenastoupí po RD do zaměstnání?
    nebo se to musí udělat formou neplaceného volna,ale tam by se muselo hradit dle dohody mezi oběma ZP.děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2010 17:50

      xJ (neregistrovaný)

      Re: mzdové účetní
      protože podle ZP má nárok na rodičovskou dovolenou pouze do tří let věku dítěte, musí buď nastoupit do zaměstnání a nebo požádat zaměstnavatele o neplacené volno, pokud s tím zaměstnavatel souhlasí, bude čerpat neplacené volno, na ZP bude figurovat jako osoba pečující o dítě do 7 let

    • 11. 4. 2010 17:55

      mir (neregistrovaný)

      Re: mzdové účetní
      děkuji takže jestli jsem to dobře pochopila měli by mezi sebou uzavřít dohodu o neplaceném volnu a na ZP a OSSZ musíme jako zaměstnavatel něco hlásit? Jak to bude ale s odvodem ZP pokud zadám do programu nepl.volno vyskočí mi tam přeci minim.mzda a z ní odvod na ZP

    • 11. 4. 2010 18:16

      markov (neregistrovaný)

      Re: mzdové účetní
      Z titulu péče o dítě patří do kategorie osob, za které je plátcem pojistného i stát, takže pro ni neplatí MVZ pro ZP. Pokud potřebujete "obejít" mzdový program, zadávejte jako neplacené volno jen pracovní dny (nikoli kalendářní) - pak by se vám doplatek do MVZ neměl počítat (samozřejmě podle nastavení konkrétního programu).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).