Re: Povinná žádost o neplacené volno
Zajímavý článek k této problematice jsem před chvílí četla na těchto stránkách:
http://www.pracovniradce.cz/pracovni-pravo/vznik-zmeny-ukonceni-pp/429-pracovni-volno-a-castecna-nezamestnanost
Bohužel, asi si moc nepomůžete. Pokud na "dohodu" nepřistoupíte, můžete si přivodit více starostí. Je to na uvážení každého zaměstnance.
Re: Povinná žádost o neplacené volno
Super rada - nemá-li práci dá polovině výpověď pro nadbytečnost.
Re: Povinná žádost o neplacené volno
Myslím, že je dobře, když se o sebe dokáže z-ec "vzít" a ví na co má právo a jaké jsou jeho povinnosti, ale doba je tak trochu jiná. Pokud práci chcete, myslím, že jste dobře udělala. Přesně jak píše tuším all k předcházející odpovědi - abyste se domluvili a že nepodepíšete - napsala "super rada", souhlasím s ní. Všichni víme v jaké době žijeme, z-telé mají problémy, zkouší všechny legální i nelegální cesty, jak udržet výrobu a z-ce, věřte, že není v jeho zájmu vyházet lidi, ale udržet výrobu, protože i to samotné jednatele a společníky drží - myslím tím teď klasickou výrobu, ne pračky peněz, takže leckdy i z-ci rádi přistoupí na - pro ně - nevýhodnou dohodu, ale je lepší oželet pár stovek než pár tisíců. Samozřejmě, že jsou lidi, kteří by na toto nepřistoupili, ale to je každého věc.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
25. 8. 2010 7:55
Chtěla bych se zeptat, zda je v pořádku, když nám zaměstnavatel sdělil, že si máme všichni v určitý den požádat o neplacené volno. Jako důvod bylo uvedeno, že je nutné do konce roku ušetřit na mzdách a provozních nákladech.Tváří se to jako samostatná iniciativa zaměstnance, které bude kladně vyhověno, ale je to vlastně takové nepovinně povinné. Řekli nám, že nás nutit nemohou, že se jedná o určitou formu "dohody", ale pokud se nedohodneme, bude na to do budoucna pamatováno. Co si o tom prosím myslíte? Já to chápu jako klasické obcházení zákona.