Hlavní navigace

Z čeho se počítá výše MD?

• (neregistrovaný) 90.176.142.---

14. 11. 2010 20:34

Dobrý den, mám zvolený rodičovský příspěvek na 2 roky, jeho pobírání mi končí 15.3.2011, kdy synovi budou dva roky, současně pracuji na půl úvazku. Nyní jsem znovu těhotná, nástup na MD (8 týdnů před termínem porodu) by měl být 1.4.2011, takže o 2 týdny mi to "nevychází". První mateřskou jsem díky velkým bonsům v práci poměrně slušnou, nyní v současné práci je mzda mnohem nižší, chtěla jsem se zeptat z čeho se mi bude mateřská pobírat, bude to z této "mizerné" výplaty nebo bude hrát roli předchozí vyšší průměr? Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 11. 2010 10:39

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Z čeho se počítá výše MD?
      Pokud se jedná o stejného zaměstnavatele, tak tam jste na rodičovské dovolené do tří let věku dítěte, s tím pobírání RP nesouvisí. Nastoupíte na PPM a průměr se bude počítat jako obvykle( 12 kal.měsíců před nástupem, pokud nebude příjem, tak dokud se na něj nenarazí ) po porovnání vypočítaného průměru
      a průměru při 1.mateřské bude použitý ten,který je pro Vás výhodnější.
      Nejedná-li se o stejného zaměstnavatele, ale o jiného ,kdy Váš pův.zaměstn.poměr trvá, tento s nižším příjmem ukončíte a požádáte o PPM v tom zaměstnání, kde jste na rodičovské dovolené.

• 15. 11. 2010 14:11

petrakr (neregistrovaný) 90.176.142.---

Děkuji za odpověď. Jedná se o stejného zaměstnavatele. Takže to mám radost že se mi bude počítat ten průměr z první PPM, tento bude nižší a o dost. Moc děkuji. Ještě se zeptám, po jakou dobu lze takto porovnávat průměr, po dobu těch tří let? Takže kdybych na další PPM nastoupila až po více než 3 letech už by se průměry neporovnávaly?

• 15. 11. 2010 14:24

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

"U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší..."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).