Re: Výpověď dohodou a úřad práce
Bránit se asi moc nemůžete, pokud chování neodporuje Zákoníku práce.Výpověď dohodou podat nemůžete, to je právní nesmysl, t neexistuje. Můžete požádat o rozvázání prac.poměru dohodou, resp. dohodnout se na ukončení PP. Bez podpory nebudete, ale budete mít sníženou (místo 65% čisté mzdy pouze 45%)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
24. 1. 2011 10:38
Jsem zaměstnaný a zaměstnavatel se nás chce "zbavit" ale nechce nám dát odstupné. Proto nám na pracovišti dělá samé nepříjemnosti jen aby jsme dali výpověď sami a nemusel nám dávat odstupné. Nejde však o nic v rozporu se zákoníkem práce. Jen nám sebral odměny a snížil mzdu na holý základ dle výměru, přidal práce a přesčasů, nařizuje nám práci nad rámec naší profese atd..
Pokud dám výpověď dohodou dle par. 49 ZP budu na ÚP bez podpory? Mám nějakou možnost se bránit?