Hlavní navigace

Pronájem bytu prosím Karl

 • (neregistrovaný) 77.104.207.---

  5. 3. 2011 12:28

  Pročítala jsem váš příspěvek a proto prosím o radu.
  Pronájem bytu - § 9 např. 72.000,-- ročně.
  Nájemce si hradí sám ještě náklady na el., plyn a mimo jiné i za služby, teplo, vodu atd., na základě záloh společenství vlastníků. Mezi těmito částkami je ještě fond oprav. Je tento fond oprav také mým příjmem. Na konci roku rozesílají vyúčtování všech služeb a tvorba fondu oprav je tam vyčíslena, tj. kolik se ročně přispělo v roce 2010 20.400,--. Mám tedy zdanit společně s příjmem z pronájmu, který hradí nájemce dle smlouvy. Uvažuji, že se vlastně zhodnotí opravou majetek a je to také příjem. Fond oprav vlastně hradí za mne.l
  Ke zdanění 92.400,-- paušál 30%.
  Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 3. 2011 10:41

   MaN (neregistrovaný) 46.135.228.---

   Re: pronájem bytu prosím Karl
   No to jste mi nasadil brouka .. dělala jsem přiznání dceři - a ani by mne tato vyrianta nenapadla. Do příjmu jsem dala opravdu jen to co je za nájem - tj. zálohy na energie,služby a i příspěvek do fondu oprav jsem nezahrnula. Zdůvodnila bych to tak - že nájemce byt a společné prostory užívá a opotřebovává, tedy je v pořádku, že do fondu přispívá - ale názor Fú snad ani nebudu zjišťovat. Kopii smlouvy jsem připojila k přiznání - tak uvidím co se bude dít. Předpokládám, že pokud rozhodnou o správnosti či nesprávnosti vyúčtování tak určitě dají vědět a také, že jejich stanovisko je konečné - že by se nemělo stát, že si sami sobě zjistí za několik let chybu a doměří.

  • 6. 3. 2011 22:40

   EPI (neregistrovaný) 77.104.207.---

   Re: pronájem bytu prosím Karl
   Do příjmů jsem zahrnula i fond oprav v minulém roce. Dotaz jsem tady vznesla a nikdo se mi neozval. Proto se táži i nyní. A jak vidím zahrnu i letos. Opět mám fond oprav uveden na vyúčtování. Myslím si, že se službou to nemá nic společného. Voda, teplo a atd. je vyčísleno samostatně a oni si platí co spotřebovali. Nebo se mýlím.

  • 24. 3. 2011 22:19

   123 (neregistrovaný) 85.207.18.---

   Re: pronájem bytu prosím Karl
   Já bych dala do základu daně také. Do fondu oprav přispívají majitelé bytů na případnou investici, opravu. To, že to platí za mě nájemník, si myslím, že to nemá nic společného s užíváním a opotřebováním. Nájem platí za to, že vše opotřebovává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).