Hlavní navigace

Pronájem bytu prosím Karl

• (neregistrovaný) 77.104.207.---

5. 3. 2011 12:28

Pročítala jsem váš příspěvek a proto prosím o radu.
    Pronájem bytu - § 9 např. 72.000,-- ročně.
    Nájemce si hradí sám ještě náklady na el., plyn a mimo jiné i za služby, teplo, vodu atd., na základě záloh společenství vlastníků. Mezi těmito částkami je ještě fond oprav. Je tento fond oprav také mým příjmem. Na konci roku rozesílají vyúčtování všech služeb a tvorba fondu oprav je tam vyčíslena, tj. kolik se ročně přispělo v roce 2010 20.400,--. Mám tedy zdanit společně s příjmem z pronájmu, který hradí nájemce dle smlouvy. Uvažuji, že se vlastně zhodnotí opravou majetek a je to také příjem. Fond oprav vlastně hradí za mne.l
    Ke zdanění 92.400,-- paušál 30%.
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2011 10:41

MaN (neregistrovaný) 46.135.228.---

Re: pronájem bytu prosím Karl
      No to jste mi nasadil brouka .. dělala jsem přiznání dceři - a ani by mne tato vyrianta nenapadla. Do příjmu jsem dala opravdu jen to co je za nájem - tj. zálohy na energie,služby a i příspěvek do fondu oprav jsem nezahrnula. Zdůvodnila bych to tak - že nájemce byt a společné prostory užívá a opotřebovává, tedy je v pořádku, že do fondu přispívá - ale názor Fú snad ani nebudu zjišťovat. Kopii smlouvy jsem připojila k přiznání - tak uvidím co se bude dít. Předpokládám, že pokud rozhodnou o správnosti či nesprávnosti vyúčtování tak určitě dají vědět a také, že jejich stanovisko je konečné - že by se nemělo stát, že si sami sobě zjistí za několik let chybu a doměří.

• 6. 3. 2011 22:40

EPI (neregistrovaný) 77.104.207.---

Do příjmů jsem zahrnula i fond oprav v minulém roce. Dotaz jsem tady vznesla a nikdo se mi neozval. Proto se táži i nyní. A jak vidím zahrnu i letos. Opět mám fond oprav uveden na vyúčtování. Myslím si, že se službou to nemá nic společného. Voda, teplo a atd. je vyčísleno samostatně a oni si platí co spotřebovali. Nebo se mýlím.

• 24. 3. 2011 22:19

123 (neregistrovaný) 85.207.18.---

Já bych dala do základu daně také. Do fondu oprav přispívají majitelé bytů na případnou investici, opravu. To, že to platí za mě nájemník, si myslím, že to nemá nic společného s užíváním a opotřebováním. Nájem platí za to, že vše opotřebovává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).