Re: dovolená za odprac.dny
Omlouvám se, 2x3 hod odpracoval, zbytek byl u lékaře, ale přesto odpracoval více než 60 dnů, takže budu počítat "roční nárok".
Můžete mi říct, pokud by neodpracoval 60 dnů, počítá se tato překážka (lékař nebyl v souvislosti s výkonem práce) do odpracované doby?
Děkuji
Re: dovolená za odprac.dny
§ 348
(1) Jako výkon práce se posuzuje doba
a) kdy zaměstnanec nepracuje pro překážky v práci,...
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
23. 6. 2011 9:30
Dobrý den,
zaměstananec nastoupil do práce 1.4.2011, končí 30.6.2011. V dubnu byl 2x po 3 hod. u lékaře, v květnu čerpal 1 den dovolenou. Pro stanovení počtu odpracovaných dnů se tyto 2 dny, kdy byl u lékaře započítají?
V ZP se pouze uvádí, že za odpracovaný den se považuje den, kdy zam-nec odpracoval převážnou část směny. Pokud byl u lékaře, dostal sice náhradu, ale nepracoval.