Hlavní navigace

Nevyplacená mzda

• (neregistrovaný) 94.112.250.---

8. 8. 2011 19:29

Dobrý den,

co mohu dělat v případě, když mi zaměstnavatel od 20.7. 2011 nevyplatil celou mzdu za měsíc červen (obdržela jsem pouze její menší část). Blíží se termín výplaty za měsíc červenec a jak to vypadá, tak ani tu neobdržíme. Mohu se nějak bránit?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 8. 2011 20:00

Zdenek5 (neregistrovaný) 89.176.3.---

Re: Nevyplacená mzda
      Ano, ale ve tvém případě to bude horší : jsou dva právní a rozličné termíny - termín výplaty a termín splatnosti-nesmíš měnit!Podívej se do prac. smlouvy a do Kolektivní smlouvy. V zásadě podle toho co píšeš, zatím nemůžeš nic, protože zam. má snahu " něco " zaplatit, část zůstává dlužen.Pokud další měsíc nezaplatí celou výplatu, znamená to, že po uplynutí doby splatnosti máš právo na podání okamžité výpovědi a zam. ti nemůže nijak bránit. Podívej se nutně na stránky
      http://www.mojestarosti.cz/poradna/pravni-problemy/pracovni-pomer-a-pravo/okamzite-zruseni-pracovniho-pomeru-zamestnavatel-mi-nedal-2-vyplaty.html přeji pevné nervy Zdeněk

• 8. 8. 2011 22:06

Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

Na splatnost se nemusí dívat do žádné smlouvy. Splatnost červnové výplaty byla do 31. července. Po marném uplynutí 15ti dnů od splatnosti můžete okamžitě zrušit pracovní poměr (okamžitá výpověď neexistuje). Tzn. pokud ani 15. srpna nedoplatí celou mzdu za červen, můžete 16 srpna pracovní poměr okamžitě zrušit. Bude nárok na odstupné.

• 8. 8. 2011 22:44

Zdenek5 (neregistrovaný) 89.176.3.---

Souhlasím, jen se omlouvám za nepřesné znění Zdeněk

• 9. 8. 2011 13:11

jakalin (neregistrovaný) 85.71.79.---

A můžete mi prosím poradit jaký je paragraf, abych se mohla nějak bránit u nadřízeného? jestli opravdu mohu k 16.8. skončit a žádat o odstupné. Děkuji moc.

• 9. 8. 2011 13:15

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

§ 56 b)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).