Hlavní navigace

Ukončení PP dohodou

• (neregistrovaný) 85.207.91.---

25. 8. 2011 7:02

Prosím o radu, zaměstnankyně se má vrátit do práce po ukončení rodičovské dovolené. Jenom jsem se chtěla zeptat, jestli když bude chtít sama ukončit pracovní poměr (tzn. nechce se vrátit) dohodou, tak tam se nebude vyplácet odstupné, že ne? Pokud by ji výpověď dal zaměstnavatel a domluvili se na dohodě, tak tam by se odstupné vyplácelo, ale když bude chtít ukončit PP sama, tak snad ne.
    Moc děkuji za opověď. Pája

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2011 8:24

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

Re: Ukončení PP dohodou
      Dobrý den, vaše zaměstnankyně je povinna nastoupit do pracovního poměru po skončení čerpané rodičovské dovolené, na jejíž délce jste se dohodli. Pokud nemá zájem nastoupit do zaměstnání a vy souhlasíte s dohodou o ukončení pracovního poměru, její pracovní poměr skončí tedy dohodou a nepřísluší odstupné. Pokud byste jí chtěli dát výpověď, důležité je z jakého důvodu. Ne u každé výpovědi náleží odstupné. Jestliže se domníváte, že byste použili např. výpovědní důvod pro nadbytečnost, pak by následovala 2měsíční výpovědní doba a se skončením pracovního poměru odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku. Také je možné dát zaměstnankyni výpověď pro nadbytečnost (pokud pro tento výpovědní důvod nastala situace) a zároveň se s ní dohodnout na ukončení pracovního poměru dohodou v souvislosti s výp.dův. § 52 c) a pracovní poměr skončí dnem, který stanovíte v dohodě, tzn. že nebude běžet výpovědní doba a bude náležet odstupné také ve výši minim. trojnásobku. V této situaci zaměstnavatel "šetří" na mzdě, kterou by musel vyplácet za dobu 2měsíční výpovědní doby a pokud byste pro ni neměli práci, pak byste byli povinni platit tuto dobu průměrem (překážky na straně zaměstnavatele).

• 25. 8. 2011 11:04

Pájka (neregistrovaný) 85.207.91.---

Re: Ukončení PP dohodou
      Přesně takhle jsem to myslela, ale chtěla jsem mít jistotu. Moc děkuji. Pája

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).