Hlavní navigace

Školení v Rakousku a cesťák

 • (neregistrovaný) 83.240.26.---

  30. 8. 2011 9:37

  Prosím o radu. Pracovník byl vyslán do Rakouska na 3 dny na proškolení. Ta rakouská firma ho odvezla, přivezla a měl tam plné stravování i ubytování. Jak s vyplněním cesťáku, má vůbec něco dostat?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 8. 2011 11:16

   Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

   Nikdo neporadí?
   Myslím vyplnit cesťák, pokrátit plnění za snídani, oběd, večeři (za cestovné neplatil nic). A vyplatit zbytek v Kč, vychází mi, že by přece jen část k vyplacení vyšla. Myslím si to správně?

  • 30. 8. 2011 11:45

   VH

   Re: Nikdo neporadí?
   Píšete v minulém čase, ale zaměstnavatel je povinen určit podmínky pracovní cesty písemně a předem, pokud se neuplatní pravidlo, že písemná forma není třeba, je-li právo zaměstnance na cestovní náhrady nezpochybnitelné a zaměstnanec na ní netrvá. Tím, že na PC odjel a písemně asi nic nežádal, brala bych to tak, že se toto pravidlo uplatnilo. Na jízdném žádné výdaje nejsou, nepíšete, zda byl s mírou krácení stravného seznámen před vysláním na PC, pokud nebyl, krátit nelze.

  • 30. 8. 2011 13:27

   Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

   Re: Nikdo neporadí?
   Prosím pěkně, vezměte tu informaci tak, jak je a jak to většinou chodí - i když nesprávně. Zaměstnanci jsou vysláni na služební cestu do zahraničí, ví, že když tam mají stravování, krátí se. Ví také, že když neplatí cestovné, nedostanou ho. Po návratu si vyplňují cesťák. Takže znova se ptám - tohoto si Rakušáci odvezli svým autem, měl tam plně hrazené ubytování, stravování, zálohu žádnou nedostal. Tak abychom to teď dali do pořádku, vypíše cesťák od - do atd., nárok na stravné se pokrátí a předpokládám, že zůstane něco k doplacení v Kč, je to tak?
   Úplně prvotní, a předpokládám že mylná, myšlenka totiž byla ta, že vlastně nedostane vůbec nic, protože měl všechno hrazené.

  • 30. 8. 2011 13:52

   Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

   Re: Nikdo neporadí?
   určitě bych doplatila 25% stravného za každý den, eventuelně plný nárok na kapesné za každý den, pokud neměl další výdaje

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).