Hlavní navigace

Přeplatek DPPO na DPH

  • (neregistrovaný) 94.113.34.---

    9. 9. 2011 21:03

    Dobrý den, 15.8 jsem podala žádost na FÚ o převod přeplatku na DPPO na úhradu DPH. Teď jsem se někde dočetla, že o to snad již nelze žádat. Přijde mně z FÚ vyrozumění, že žádosti nemůže být vyhověno? Nebo to mám brát tak, že k žádnému přesunu nedošlo a mám žádat o vrácení přeplatku? DÍKY

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2011 21:28

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.2.---

      Re: Přeplatek DPPO na DPH
      Dvě situace
      1. správce daně převádí přeplatek z úřední povinnosti
      §154/2 DŘ
      Pokud takto převede správce daně, pak o tomto úkonu vyrozumí daňový subjekt dle §154/5
      2. vy žádáte správce daně o převedení přeplatku
      dle §155/1 DŘ
      Pokud správce daně plně vyhoví, pak to daňovému subjektu neoznamuje, že vyhověl plně žádosti, pokud o to výslovně v žádosti DS nepožádal.

    • 9. 9. 2011 22:13

      iva012 (neregistrovaný) 94.113.34.---

      Re: Přeplatek DPPO na DPH
      Velice děkuji za reakci. Já jsem postupovala podle tohoto §, ale pak jsem si pročítala příspěvky na tomto serveru a jedné tazatelce bylo řečeno, že od 1.1.2011 nelze žádat o převod. Nebylo vysvětleno proč, ale usoudila jsem, že mně unikla nějaká novela ....

    • 9. 9. 2011 22:30

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.2.---

      Re: Přeplatek DPPO na DPH
      Lze, ale jen v případě vratitelného přeplatku.
      Mj. pokud vám vznikl přeplatek na DPPO, pak správce daně měl z úřední povinnosti přeúčtovat na nedoplatek DPH a bez žádosti.
      Rozdíl je velký.Při přeúčtování z úřední povinnosti se přeúčtuje dnem vzniku nedoplatku (např. na DPH) kdežto u žádosti až dnem doručení žádosti.

    • 9. 9. 2011 22:43

      iva012 (neregistrovaný) 94.113.34.---

      Re: Přeplatek DPPO na DPH
      Děkuji!! Tak to bude asi v pořádku, my nedoplatek DPH zatím nemáme, chtěla jsem "nezaplatit" až teď v září. Až vznikne podobná situace příště je asi rozumější nechat to kvůli termínům na správci daně..... Ještě jednou děkuji.

    • 10. 9. 2011 7:32

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.44.---

      Re: Přeplatek DPPO na DPH
      Dle mého názoru je ale situace jiná. Vy jste sice podali žádost, ale v době podání žádosti nebyl na DPH nedoplatek.
      Takže správce daně nemá na co převádět.
      Zavolala bych na FÚ a domluvila bych se se správcem/kyní daně tak, že k 25.9. přeúčtují na nedoplatek DPH z úřední povinnosti. Oni to mají dělat z úřední povinnosti, ale málokde to skutečně dělají. Stačí pak jen telefonické upozornění a máte to přeúčtováno.
      Tedy pokud je tam skutečně přeplatek na DPPO.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).