Hlavní navigace

RD a neplacené volno do 4 let

• (neregistrovaný) 195.39.65.---

4. 11. 2011 8:15

Prosím o informaci. Byla jsem na RD pak jsem si nechala prodloužit u zaměstnavatele neplacené volno do 4 let věku dítěte. Nyní se chci vrátit, práci nemají. Mám nárok na odstupné?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2011 8:30

xy5

Re: RD a neplacené volno do 4 let
      na tomto případě je vidět, jak se může zam-teli prodražit, když nezná zák. práce
      pokud byste se totiž po 3. naroz. dítěte nevrátila zpět do práce a nemohla jste nastoupit (např. z důvodu péče o dítě), pak by se tato situace musela hned řešit a odešla byste bez odstupného
      protože Vám ale zam-tel povolil neplac. volno a nyní se vracíte zpět do zaměstnání a on pro Vás práci nemá, pak je na něm, jak se zachová
      pokud Vám dá výpověď, pak to bude z nadbytečnosti - tedy máte nárok na odstupné (můžete se také dohodnout na uk. PP, ale požadujte uvedení důvodu, tj. např. nadbytečnost, abyste měla nárok na odstupné)

• 4. 11. 2011 8:36

xy5

jen doplním, abyste se dostavila do práce následující prac. den po dni, který je posledním dnem povoleného neplac. volna a požaujte práci
      a uvidíte, jak se zam-tel zachová
      třeba to nebude tak horké a práci pro Vás mít bude

• 4. 11. 2011 10:27

alca. (neregistrovaný) 195.39.65.---

už právě to prodloužení bylo na jeho žádost, nechtěla jsem odstupné, říkal, že se možná něco uvolní, chtěla jsem počkat jestli se něco neuvolní a teď to vypadá, že ani po roce nic :( tak nevím. Možná si najdu něco jiného než čekat

• 4. 11. 2011 10:28

alca. (neregistrovaný) 195.39.65.---

je to s tou prací těžké, i tak jsem hledala a za celý rok s dvěmi dětmi nic :(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).