Hlavní navigace

Zkušební doba+MD+RD ?????

  • (neregistrovaný) 90.182.35.---

    11. 11. 2011 14:22

    Prosím o radu:
    za-kyně ve zkušební době - nemoc,poté ihned nástup na mateř.dovolenou a rodičovskou dovolenou...Domnívám se správně, že po opětovném nástupu po rodičovské dovolené stále bude ve zkušební době a tím s ní budeme moci rozvázat pracovní poměr ve zkušební době?? Jen se potřebuji ujistit..Díky za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 11. 2011 14:33

      atreus

      Re: zkušební doba+MD+RD ?????
      Chápete to špatně.
      Viz:
      § 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
      (1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů a v období od 1. ledna 2011 do 31. prosince 2013 v době prvních 21 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.

      Zkušební doba se sice prodlužuje o překážky v práci, ale zrušit prac. poměr můžete i v době mateřské dovolené a rodičovské dovolené, i v době prac. nesschopnosti od 22. kal. dne. Čili nemusíte čekat (ale můžete).

    • 11. 11. 2011 15:11

      div (neregistrovaný) 78.102.38.---

      Re: zkušební doba+MD+RD ?????
      Zrušit jste mohli už dávno, po uplynutí - nyní 21 dní nemoci, kdykoliv. Čili můžete zrušit ihned a nečekat až jí vznikne ještě za MD nárok na dovolenou, který jinak budete platit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).