Hlavní navigace

Úmrtí zaměstnance

  • (neregistrovaný) 78.80.82.---

    2. 3. 2012 8:27

    Dobrý den,

    dnes ráno nám bohužel umřel zaměstnanec (nepřišel do práce, volali jsme mu domů). Kterým dnem mu ukončíme pracovní poměr? K 2.3.2012? A co mu na ten den mám dát do docházky, když už v práci nebyl?

    V diskuzi jsme se dočetla, že udělám odhlášky jak normálně, mzdu je dobré vyplatit manželce (pokud s ním žila ve spol domácn.)

    Pracovník si ještě stihl požáda o roční zúčtování za rok 2011, děláme ho v březnu, taktéž vyplatím hotově manželce nebo musí za něho podaž DP manželka?

    Za odpověď děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2012 9:22

      markov (neregistrovaný) 82.114.193.---

      Re: úmrtí zaměstnance
      >dnes ráno nám bohužel umřel zaměstnanec (nepřišel do
      >práce, volali jsme mu domů). Kterým dnem mu ukončíme
      >pracovní poměr? K 2.3.2012?
      Co je na úmrtním listě - 2.3.2012.

      >A co mu na ten den mám dát
      >do docházky, když už v práci nebyl?
      Já nepíšu do docházky nic - respektive hodinově nic - píšu "směna nenastoupena, zaměstnanec před nástupem směny zemřel".

      >V diskuzi jsme se dočetla, že udělám odhlášky jak
      >normálně, mzdu je dobré vyplatit manželce (pokud s ním
      >žila ve spol domácn.)
      § 328 ZP Smrt zaměstnance
      (1) Peněžitá práva zaměstnance jeho smrtí nezanikají. Do výše odpovídající trojnásobku jeho průměrného měsíčního výdělku přecházejí mzdová a platová práva z pracovněprávního vztahu uvedeného v § 3 větě druhé postupně na jeho manžela, děti a rodiče, jestliže s ním žili v době smrti ve společné domácnosti; předmětem dědictví se stávají, není-li těchto osob.

      >Pracovník si ještě stihl požáda o roční zúčtování za
      >rok 2011, děláme ho v březnu, taktéž vyplatím hotově
      >manželce nebo musí za něho podaž DP manželka?
      Viz výše - § 328 ZP.

    • 2. 3. 2012 9:25

      jojo (neregistrovaný) 78.80.82.---

      Re: úmrtí zaměstnance
      děkuji za odpověď, tak jsem si to taky myslela. Úmrtní list ještě nemáme, zemřel dnes ráno v 6 hod. Kdyby v úmrtním listě tedy bylo 2.3.2012, tak pracovní poměr uknčíme k tomuto dni. A ten den byste mu zaplatila jako kdyby pracoval nebo dala omluvené neplacené volno?

    • 2. 3. 2012 9:31

      markov (neregistrovaný) 82.114.193.---

      Re: úmrtí zaměstnance
      Omluvené neplacené volno - přece nebudete platit něco, co neodpracoval, když nenastoupil na směnu - i když se jedná o tak smutný důvod.

    • 2. 3. 2012 9:38

      jojo (neregistrovaný) 78.80.82.---

      Re: úmrtí zaměstnance
      moc děkuji, je to ještě moc živé, stalo se to před pár hodinami, tak jsou z toho všichni vykolejení, děkuji.

    • 2. 3. 2012 11:00

      markov (neregistrovaný) 82.114.193.---

      Re: úmrtí zaměstnance
      Je to smutná událost, ale vězte, že kdyby Vám zemřel v práci následkem pracovního úrazu, bylo by Vám mnohem hůř. Hezký víkend.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).