Re: Je založená s.r.o. a co dál??
Já právě nevím, jak se to dělá u jednatele. Vím, že může být svým zaměstnancem,ale přijde mi to moc zamotané. Takže když je jednatelem, musí mít nějaký plaťák napsaný či nějakou smlouvu? Jak se mu stanoví mzda? Nebo jak se to dělá u takových to pozic?
Re: Je založená s.r.o. a co dál??
vztah jednatele k s.r.o. je obchodněprávní, čili nemůže z něj pobírat mzdu. Výkon funkce jdenatele může provádět bezúplatně, což by mělo být sjednáno ve smlouvě
, nebo mu může VH stanovit odměnu sama, nebo se zpracuje smlouva o výkonu funkce jednatele dle § 66/2 obch. zákoníku a v ní se sjedná, vše, co bude dělat, za bude odpovídat dle obch. z. a co za to bude mít- odměnu, benefity atd.
Danění a odvody z této smlouivy Vám vysvětlí nějaký odborník z této oblasti. Poslední možnost je uzavřít pracovněprávní vztah- PP nebo dohodu, ale to poíšete, že nechcete. Takže pokud chcete,aby pobíral nějaké prašule, tak smlouvu o výkonu funkce.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
10. 4. 2012 15:20
Dobrý den, založili jsme s manželem s.r.o. - on je jednatel a já společník. Já budu na dohodu o provedení práce (jsem na rodičáku) - takže nikam sebe hlásit nebudu a jeho? Do teď byl a je stále OSVČ. Jak se mu bude vyplácet mzda? První příjem (fa) bude splatná až za měsíc (vystavuje ji ke konci tohoto měsíce a vyplacena bude za měsíc), tak mám s výplatou počkat až na 6. měsíc ? Potřebovala bych poradit. Děkuji