Re: Zápis jediného společníka
Chtěl bych se zeptat ohledně této diskuze s valnou hromadou s jedním jednatelem/společníkem zároveň - musí být zápis z valné hromady ověřen notářem a musí se případně někam posílat?
Děkuji za případnou a pro mě dosti důležitou odpověď
Re: Zápis jediného společníka
Rozhodnutí jediného společníka musí být zpracováno formou notářského zápisu jen v případech, kdy totéž musí být u VH, jinak stačí písemné rozhodnutí, podpis jed. spol. a stačí. V případech, kdy to určuje obch. zák., se zasílá na OR- pokud dojde ke změně spol. smlouvy,(jakákoliv změna týkající se jed.společníka, sídla firmy, změna ZK atd.) jinak jde o interní záležitost firmy.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
29. 4. 2012 22:02
Prosím, nemáte někdo vzor prohlášení jednoho společníka o čerpání podílu na zisku - to, co nahrazuje zápis z valné hromady, když je společníků více. Moc by jste mi pomohly. Děkuji moc