Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
10. 5. 2012 12:42
Jsem jako spolupracující osoba ve firmě manžela a mám pověření ho zastupovat při jednáních s úřady, mj. na celnici. Jsem tím pádem brána jako statutární zástupce elektronicky komunikovat s celnicí? Žádala jsem na celnici o radu a ochotně bylo mi doporučeno, ať si to vytáhnu od někud sama.
Já nevěděla, které žádosti mám podat. tak jsem vytiskla všechny, co jsem našla - takže vyplňuji 1/žádost o povolení el. komunikace s celním úřadem záruky 2/ žádost o povolení el. komunikace pri podávání celních prohlášení do dovozních celních režimů v systému e-Dovoz 3/žádost o povolení elektronické komunikace při podávání vstupních souhr. celních prohlášení a podávání oznámení o příjezdu 4/žádost při podávání celních prohlášení do režimu vývozu v systému e-Vývoz.
Sice si připadám jako cvok, ale nevím si s tím rady. Můžete mi, prosím, někdo poradit?
Moc děkuji. Alena