Re: proplacení práce v noci
Omlouvam se ale ted jsem zmaten a jak si mam vysvetlit ty 3 hodiny?
k) l) zaměstnancem pracujícím v noci zaměstnanec, který odpracuje během noční doby nejméně 3 hodiny ze své pracovní doby v rámci 24 hodin po sobě jdoucích v průměru alespoň jednou týdně v období, uvedeném v § 94 odst.
Re: proplacení práce v noci
Zákon upravuje, kdo je to zaměstnanec, který pracuje v noci. Kdo pracuje v noci nejméně 3 hodiny ze své prac. doby v průměru alespoň jednou týdně v období uvedeném v § 94, musí se podrobit lékařské preventivní prohlídce pro práce v noci..
S příplatkem za práci v noci to nemá nic společného. Příplatek vám musí dát vždy, ikdyž odpracujete přeba jenom 1/2 hodiny v noci.
Re: proplacení práce v noci
Zaměstnavateli doporučte, ať si prostuduje § 116 ZP.
§ 116 Mzda za noční práci
Za dobu noční práce přísluší zaměstnanci dosažená mzda a příplatek nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku. Je však možné sjednat jinou minimální výši a způsob určení příplatku
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
13. 5. 2012 14:03
mam dotaz kdyz zamestnavatel po domluve zmenil pracovni dobu od 15,00 do 24,00 mam narok na priplatek za praci v noci. Domnivam se ze noc je brana od 22,00 do 06,00. Zamestnavatel tvrdi ze narok vznika az kdyz delam vic jak 3 hodiny v noci?
Dekuji