Evidence ř. 47 DPH

  • (neregistrovaný)

    24. 5. 2012 8:00

    Prosím ještě jednou, nerozumím par 4/3 z.o DPH, zda je nutné uvádět pořizovací cenu stroje (dlouhodobý majetek) do ř. 47. Jedná se o použitý stroj, stáří 5 let? Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 5. 2012 15:11

      rr (neregistrovaný)

      Re: evidence ř. 47 DPH
      Odborná odpověď na obdobný dotaz:


      Řádek č. 47 přiznání k DPH
      21.5.2012, Ing. Ladislav Pitner, Zdroj: Verlag Dashöfer

      Musí se v řádku č. 47 přiznání k DPH vyplnit hodnota jakéhokoliv pořízeného dlouhodobého majetku bez DPH, u kterého bude DPH celkově odečtena, protože bude majetek z celé části používán pro ekonomickou činnost, a který bude podle zákona odepisován?

      V řádku 47 se uvádí údaj o základu daně a dani na vstupu u majetku pořízeného nebo vytvořeného vlastní činností, definovaného v § 4 odst. 3 písm. d) a e), zákona o DPH.

      Tento údaj se uvádí vždy najednou v daňovém přiznání za to zdaňovací období, kdy byl tento majetek převeden do užívání.

      Do ř. 47 se neuvádějí zálohy nebo přijatá dílčí plnění při pořizování majetku vlastní činností. Pokud je nárok na odpočet daně uplatněn v poměrné výši podle § 75, uvede se také údaj v poměrné výši.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).