Re: jednorázová práce
Pokud to bude DPP, tak vy budete jako zaměstnavatel a kamarádka jako zaměstnanec. Vy se musíte přihlásit na FÚ jako plátce daně ze závislé činnosti a za rok vyplnit a odevzdat vyúčtování pravděpodobně zálohové daně, protože z DPP nad 5000,- /měsíc bude srážena zálohová daň. Nebude se tedy jednat o příležitostný příjem, ale příjem ze závislé činnosti.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
5. 6. 2012 16:59
Dobrý den,
kamarádka mi bude jednorázově pomáhat při invetarizaci zboží, zaplatím jí za to odměnu 15000 Kč. Jakou smlouvou toto ošetřit, abych si částku mohla dát do výdajů, zároveň kamarádka by to měla jako příležitostný příjem do 20 tis. Děkuji za rady.