Nevyplacená mzda

  • (neregistrovaný)

    27. 7. 2012 7:42

    Dobrý den,
    od 1.7.12 je u nás zaměstnán zaměstnanec.Bývalý zaměstnavatel mu doposud nezaplatil mzdu za červen 2012.Může se tento zaměstnanec nějak bránit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 7. 2012 7:49

      xy5

      Re: Nevyplacená mzda
      ale ještě není konec července, takže zam-tel má ještě čas výplatu zaslat
      pokud nepošle, tak ať ho zam-ec doporučeným dopisem vyzve k vyplacení mzdy, příp. ať vymáhá soudně

    • 27. 7. 2012 7:54

      321 (neregistrovaný)

      Re: Nevyplacená mzda
      Takže musí počkat do konce července a až v srpnu napsat doporučený dopis k vyplacení mzdy.Musí mít tento dopis nějakou stanovenou formu?

    • 27. 7. 2012 17:21

      tnh (neregistrovaný)

      Re: Nevyplacená mzda
      Být jím, tak se obrátím na nějakého kamaráda právníka, aby poslal dopis s hlavičkou advokátní kanceláře. Pro psychologiický efekt. Ideálně s nějakou konkrétní výhružkou - insolvenční návrh, nahlášení na inspektorátu práce.... Pokud by se firma dostala do insolvence, tak může mzdu dostat od úřadu práce.

    • 27. 7. 2012 18:36

      Kara (neregistrovaný)

      Re: Nevyplacená mzda
      Kdy má firma stanovený výplatní termín nebo výplatní den? Některé firmy ho mívají až úplně koncem měsíce. Každopádně splatnost mzdy (což je něco jiného než výplatní termín) je poslední den v měsíci (tzn. mzda za červen je splatná 31. července). Jak bude vymáhat dlužnou mzdu, je na Vás, žádná forma není stanovená (půjde za zaměstnavatelem osobně, napíše mu dopis, dá žalobu na soud atd.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).