Re: poměr na dobu neurčitou
-pokud Vás bude muset propustit, tak písemnou výpovědí, 2 měsíční výp. doba, důvod dle § 52 c) zák. práce, nárok na odstupné dle délky trvání PP
-může Vám též nabídnout uzavření dohody o rozvázání PP z důvodu nadbytečnosti, rovněž s nárokem na odstupné-trvejte na uvedení v dohodě
-pokud by Vás nechtěl propustit a omezení zakázek by bylo jen na určitou dobu, tak by mohl využít § 209 ZP a nechat Vás na 60% mzdy doma-musel by to ale mít upraveno vn. předpisem, pokud nejsou ve firmě odbory.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot na víkend vzrostou, určilo ministerstvo
S vyplněním daňového přiznání pomůže AI, nástroj je zatím dostupný jen zaměstnancům
Ztracená data, anglické chyby a infolinky na zhroucení. Start JMHZ provází chaos
Provoz EET 2.0 má stát až 600 milionů korun ročně
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
28. 1. 2013 13:54
dobry den,pracuji jako řidič nákladního vozu a zaměstnavatel přišel o kšeft a tak se chci zeptat na co mám nárok při ukončení prac.poměru. A taky jakou formou mi může dát vypověd.