Dobrý den pane Drymle,
ve Vašem případě je nutné nahlédnout do smlouvy o zamezení dvojímu zdanění mezi Českou republikou a Ukrajinou - viz č. 103/1999 Sb. Kritéria pro určení rezidenství jsou uvedena v čl. 4 smlouvy.
Bude-li Vaše manželka podle právních předpisů České republiky i Ukrajiny daňovým rezidentem v obou státech, potom se pro určení rezidenství použije čl. 4 odst. 2 smlouvy. Pořadí kritérií je tzv. stálý byt, středisko životních zájmů, místo, kde se poplatník obvykle zdržuje, státní občanství a dohoda obou států. Platí, že kritéria se vyhodnotí v tomto pořadí, a pokud z daného kritéria vyplývá rezidenství v obou státech, pokračuje se dalším kritériem.
Hezký den.
S pozdravem
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot na víkend vzrostou, určilo ministerstvo
S vyplněním daňového přiznání pomůže AI, nástroj je zatím dostupný jen zaměstnancům
Ztracená data, anglické chyby a infolinky na zhroucení. Start JMHZ provází chaos
Provoz EET 2.0 má stát až 600 milionů korun ročně
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
5. 3. 2012 11:27
Dobry den,
chtel bych se zeptat. Moje manzelka, puvodem Ukrajinka chce v CR zalozit ICO a poskytovat sluzby ceskym i zahranicnim spolecnostem.
Je ceskym ceskym danovym rezidentem? (183 dni tu pobyvat bude, ale na Ukrajine ma taktez ICO - pronajem sveho bytu). Jake podminky musi splnit, aby byla ceskym danovym rezidentem?
Pokud ne, musi podruhe zdanit ceské zisky na Ukrajine?
Dekuji Lukas Dryml