Hlavní navigace

odpis nebo náklady???

• (neregistrovaný) 192.162.96.---

15. 2. 2014 14:33

Již několik let jsem OSVČ, plátce DPH, vedu daňovou evidenci. Podnikám v oboru stavebních prací. Mám v osobním vlastnictví nemovitost, část této nemovitosti jsem nyní vložil (za odhadní cenu) do podnikání. Nyní v této části nemovitosti rozjíždím kavárnu jako další druh podnikání. Postupně jsem kavárnu zařídil lednicí, sporákem, barovým pultem, křesílky, stoly, různými elektro spotřebičemi, svítidly, klimatizací, chladícími pulty atd. Na jednotlivé nákupy mám daňové doklady. DPH uplatním. Jednotlivé položky jsou vesměs v hodnotě do 40000 Kč bez DPH. Mám udělat soupis těchto zařizovacích předmětů a jako celek je odepisovat nebo je mohu dát do nákladů (tedy jen ty které nepřesáhli 40000 Kč)? V jaké se to případně jako celek odepisuje skupině, č.2 ? Jde o to, že tyto jednotlivé položky (do 40000 Kč) v souhrnu činí 230000 Kč a já se to bojím dát do nákladů. Odepisovat musím klimatizaci, chladící pulty, registrační pokladnu, které přesáhli jednotlivě 40000 Kč - v jaké skupině, taky č. 2??? Děkuji za vaše rady.

• Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).