Hlavní navigace

Pronájem prostor k podnikání

• (neregistrovaný) 213.19.14.---

30. 3. 2014 9:54

Dobrý den, moc prosím o radu. Jsem plátce DPH a vedu DE.
    V r. 1996 jsem vložila nemovitost do podnikání (SJM) se souhlasem manžela, a to dle znaleckého posudku v té době. V r.2000 přístavba prodejna-uplatněn odpočet DPH. Přístavba prodejny je vedena v majetku zvlášť.Od té doby investice u prodejny jen mříž na výklad 2001, 2007 markýza u výlohy - uplatněna DPH v plné výši, u domu pak 2009 pojízdná vrata-zde DPH krácena na 50% (v garáži je firemní i soukromé auto). Jinak v průběhu od přístavby do současnosti byly i výdaje na režii-žárovky,vložka fab,malování,nějaké barvy, atd. Zde upl. DPH buď 100% u prodejny a 50% když šlo o ostatní prostory nemovitosti které byly vedené v podnikání.

Nyní jsme před podpisem smlouvy o pronájmu prostor prodejny a skladu.
    Nájemce je neplátce DPH. Ve smlouvě mám jen nájem prostor, elektřina bude přehlášena na nájemce, voda bude zvláť dle spotřeby (je instalován podružný vodoměr).
    Teď nevím co je pro mne v tuto chvíli nejjednodušší a i rozumnější (výdhodnější):
    1.Nechat v OM a vystavovat fa -osvozezené plnění
    2. Vyjmout z OM - vystavovat příjmový doklad zdaňovat podel §9 (případně i manžel) a uplatňovat výdaje procentem bez dokladování.
    Zdá se mi 2. lepší, ale přemýšlím zda nebude problém - viz úvodní text.
    možná hloupě mne napadá, že jako osvč budu danit nájem dle §9, že?
    Moc díky za rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).