Hlavní navigace

OT Křivé nařčení na pracovišti

• (neregistrovaný) 93.91.145.---

26. 9. 2014 1:26

Dobrý den,
    obracím se na Vás s dotazem, jak se vyhnout z křivého nařčení od nadřízeného na pracovišti.
    V naší společnosti se nachází dvě znepřátelené protistrany vedení, jež mají k sobě vzájemnou nevrlost od počátku pracovního vztahu. Tento však vznikl zhruba rok před mým příchodem do zaměstnání. Se situací jsem byla seznámena od mé přímé nadřízené, situaci jsem respektovala a své nadřízené vyhověla, s protistranou jsem jednala jen v případě nutnosti, event. pokud mne sami o něco požádali a oslovili, ačkoli po lidské stránce nejsem zastánce posuzování jiných, neznámých osob a řazení se na stranu jednoho či druhého, pokud si nejsem jistá, jak k situaci ve skutečnosti došlo.
    V průběhu uplynulého týdne mne však nadřízená z neznámého důvodu překvapila svým křivým nařčením, že nejsem k ní loajální a že se spolčuji s protistranou za jejími zády a činím jí tak potíže. Neopomněla zmínit ztrátu důvěry a také informaci s arogantním podtextem, že by jí bylo vlastně jedno, kdybych šla pracovat k protistraně, ačkoli zhruba před měsícem si mnou odvedenou práci chválila a i po osobní stránce jsme si rozumněly, naši klienti jsou se mnou rovněž spokojeni.
    Nutno však zmínit, že nařčení, které učinila nebylo pravdivé, pravděpodobně se někdo z mých spolupracovníků dopustil lži či se nadřízená jen tak domnívá a situaci vyřešila svérázným jednáním, jaké je jí vlastní a nelze jí za žádných situací jakkoli odporovat. Mohu se takto vyjádřit zcela zodpovědně. Zvažuji, zda mám oslovit s pomocí silnější protistranu, aby situaci uvedla na pravou míru či naše nejvyšší vedení, se kterým běžně nejdenám, event. jak se zachovat. Práci potřebuji a již z hlediska cti bych nepříjemnou situaci velmi ráda efektivně vyřešila. Pokud by měl někdo radu, či se setkal s podobným problémem, velmi ráda si ho vyslechnu. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 26. 9. 2014 8:06

xy5

Re: OT Křivé nařčení na pracovišti
      Co vedení společnosti - to nevidí nebo je jim to jedno? Proč se všichni nesejdete a nevyříkáte si to rovnou? Možná byste zjistili, že se dá s mnoha lidmi mluvit a spoupracovat a tím pádem byste různé pracovní úkoly mohli řešit s menšími problémy. Nač si dělat věčně naschvály? Copak nemáte svých problémů dost a ještě si je přiděláváte tím, že si zbytečně proti sobě štvete kolegy v práci, když s nimi nekomunikujete nebo je různě pomlouváte? A pokud se Vám lépe pracuje s "protistranou" a nabízejí Vám místo, proč tedy nepřejdete k nim?

• 26. 9. 2014 9:09

Jolana1 (neregistrovaný) 78.156.128.---

No já tedy nikde nevidím psáno, že tazatelka nekomunikuje či pomlouvá. Naopak, píše, že osočení se nezakládá na pravdě, a chce vše řešit v dobrém. Tak proč její dotaz překrucujete?

Pro tazatelku: tady je každá rada drahá. Pokud je vše tak, jak píšete, pak bude velmi těžké se s takovou nadřízenou rozumně domluvit. Pokud je rozumná domluva s vedením firmy, tak jedině přes vedení, jinak je každá snaha zřejmě marná. Také jsme měli v minulém zaměstnání vedoucího lháře a intrikána, vedení stálo za ním, takže podřízení neměli šanci se vůči jeho osočování bránit.

• 26. 9. 2014 8:23

miruna (neregistrovaný) 46.167.205.---

Zeptal bych se Vaší nadřízené na základě čeho usuzuje, že nejste loajální, spolčujete se s protistranou a činíte jí tak potíže. Ať Vám to konkrétně vysvětlí. Pokud někoho obviním z něčeho, tak pro to musím mít důkazy. Právě na těchto důkazech bych postavil Vaši obranu či obhajobu. Z její odpovědi vyvodíte, zda je to takové "plácnutí do vody" nebo cílená snaha se Vás zbavit. Píšete, že se současnou situací ve Vaší společnosti jste byla seznámena Vaší nadřízenou. Zkuste si vyslechnout i jinou verzi, než tu, kterou podává ona.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).