Hlavní navigace

Exekuce - HPP + DPP - z čeho se počítá?

  • (neregistrovaný) 85.71.8.---

    1. 10. 2014 10:23

    Dobrý den, prosím o radu. Máme zam-ce na HPP + na DPP na úklid. Nyní mu přišly 4 exekuce. Z čeho budu vypočítávat srážky na exekuci, týká se i DPP (tj. sečtku čisté mzdy z obou zaměstníní a vypočtu odvod na exekuci)? Četla jsem hodně diskuzí, někde říkají, že se odvádí jen z HPP, někde že z HPP + DPP, někde dokonce že z DPP celé odvádět...tak jsem z toho jelen. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2014 10:27

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Exekuce - HPP + DPP - z čeho se poč
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1224287

    • 1. 10. 2014 10:42

      mamek (neregistrovaný) 195.250.140.---

      Re: Exekuce - HPP + DPP - z čeho se poč
      Srážky z dohody o provedení práce se provedou jen v případě, nejedná-li se o exekuční srážky, tj. v případě srážek na základě dohody o srážce ze mzdy s výjimkou dohody uzavřené dle § 551 zákona č. 40/1964 Sb. Tyto dohody ( dle § 551) však musí být uzavřeny do konce roku 2013. Od roku 2014 se příjem z DPP použije na všechny dohody o srážce ze mzdy, které byly uzavřeny po 31.12.2013 - ze školení.

      http://www.mesec.cz/clanky/na-odmenu-z-dohody-o-provedeni-prace-exekutor-nemuze/

    • 1. 10. 2014 10:45

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Exekuce - HPP + DPP - z čeho se poč
      Sečetla bych mzdu z PP + odměnu z DPP a z toho provedla exekuční srážku.

    • 1. 10. 2014 15:03

      ... (neregistrovaný) 185.16.181.---

      Re: Exekuce - HPP + DPP - z čeho se poč
      Odměna z DPP je peněžitým nárokem z jiného titulu než ze mzdy či jiného příjmu (jiný příjem viz § 299 OSŘ) a nevztahuje se na ni exekuční příkaz srážkami ze mzdy. Z DPP se tedy neprovádějí a nikdy neměly provádět exekuční srážky - odměna z DPP se odvádí celá, ale je jí nutno postihnout odlišným typem exekuce.

      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1224171

    • 1. 10. 2014 15:57

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: Exekuce - HPP + DPP - z čeho se poč
      Jste si jistý? Skutečně tvrdíte, že pokud má člověk u téhož zaměstnavatele zároveň mzdu (z prac. poměru) i odměnu (z DPP) a přijde pouze příkaz srážkami ze mzdy, tak že se má srážka počítat tak, že se uplatní nezabavitelná částka z čisté MZDY a dále výpočet srážky a že z DPP se nesrazí nic? Rozumím tomu dobře? Protože pokud by to tak mělo být, tak jak by se to mělo prosím pěkně konkrétně provést? Protože totiž nelze rozlišit, co je čistá MZDA a co je čistá ODMĚNA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).