Hlavní navigace

Maloobchod V ROCE 2016

• (neregistrovaný) 2a00:1028:919e:----:----:----:----:----

8. 2. 2016 20:03

Omlouvám se za stupidní dotaz,ale chci se ubezpečit zda si v tomto roce vystačím jen s podáním přes EPO a nepotřebuji tedy na nic elektronický podpis nebo datovou schránku?Dph i hlášení s dodatečným doposláním písemnou formou by tak mělo fungovat nemýlím-li se?Mohu letos posílat vše ohledně sociálky či zdravotních pojišťoven pořád jen písemně nebo se něco změnilo?Vím,že evidenční listy se musí elektronicky,ale ostatní bylo loni možno písemnou formou.
    Ještě pro ty,co zápasí s kontrolním hlášením a mají prodejnu potravin.Vypadá to tak,že budeme vyplnovat jen A5 +B2+B3,což není zase tak velká hrůza jak to vypadalo,ale vidím to tak,že budu vyžadovat rozdělení dodávek zboží na malé faktury.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2016 20:45

.

Re: Maloobchod v roce 2016
      OT: Pokud jste plátci DPH, tak "jen" s mailovou adresou, kterou uvedete jako kontakt do Kontrolního hlášení, je to peněžní hazard. Je jedno, zda jste maloobchod nebo velkoobchod, ale může se Vám stát, že CML pošle Výzvu podle § 101g ZDPH, zpráva Vám spadne v mailu do spamu, nebudete o ní vědět a neodpovíte do 5 kalendářních dnů po odeslání Výzvy ze serveru MFCR - a už dostanete sankci 30000 Kč

• 9. 2. 2016 8:33

potraviny (neregistrovaný) 2a00:1028:83ce:----:----:----:----:----

Děkuji za odpověď,ale jelikož v prodejnách potravin půjde o vyplnování jednoho a toho stejného a do budoucna nepředpokládám nějaké větší změny,tak po vychytání nějakých počátečních chybiček,nepředpokládám,že by mě měl někdo zpětně kontaktovat.Pochybuji,že by docházelo u dodavatele jako je Makro k nějakým nesrovnalostem,které by se dořešovaly zpětně.ale je fakt,že se můžu mýlit.Zatím zůstanu bez elektronického podpisu i bez datovky pokud to zákon umožňuje.A ani v tom mailu si nemyslím,že bych přehlédla nějakou zpětnou zprávu i když by spadla do spamu,protože i spamy při mazání kontroluji.A asi je rozdíl mezi maloobchodem a velkoobchodem,protože u mne těch faktur přes 10tis nebude tolik a budou pravděpodobně pouze od Makra,protože ti ostatní dodavatelé jezdí častěji a v menších částkách,což se nasčítá a nebude se nikde uvádět dič a čísla dokladů,takže nebude jak udělat chybu maximálně v návaznosti na přiznání DPH a to se mi vlastně v tom závěru hlášení zobrazí.Takže hlášeni je brnkačka:-))))akorát zbytečně oddělená od přiznání,klidně to mohlo být v jednom.

• 9. 2. 2016 9:50

ive (neregistrovaný) 213.211.56.---

Souhlasím s Tečkou. Nevím, proč se bráníte datové schránce, zřídí se jednoduše, ovládá se skoro stejně jako email, je spolehlivější a prodlouží lhůty pro KH.

• 9. 2. 2016 10:12

.

Asi jste to nepochopila. Nemusíte vůbec ve svém Kontrolním hlášení udělat chybu. Stačí, když ji udělá někdo na "druhé" straně.
      Například když účetní zcela cizí a Vám neznámé firmy u plnění za 11.tis.Kč přehodí čísla v DIČ u dodavatele a náhodou z toho vyleze Vaše DIČ. A CML v Pardubicích to nebude mít u Vás s čím spárovat. A Výzva je na cestě.

• 9. 2. 2016 13:50

potraviny (neregistrovaný) 2a00:1028:919e:----:----:----:----:----

Tak uvidíme,co přinese praxe.Já chyby ve svých dokladech nepředpokládám a pokud mě bude někdo často vyzývat k upřesnění údajů,tak snad to chvíli přežiju ,ale pokud by to bylo neúnosné ,tak se budu muset bránit.Může se stát,že moje dič je někomu podobné a bude často docházet k záměně.Já prozatím nechci datovou schránku ,tak jsem jen chtěla vědět ,jestli mi to stále ještě zákon umožňuje.Mluvilo se o přehledech pro sociálku,ale pak se to zrušilo a teď jsem někde četla,že sociálka uvažuje o elektronické komunikaci jen přes portál bez podpisu.Snad to mají i zdravotní pojištovny ,že stačí smska,ale nemám to vyzkoušené.Takže jsem potřebovala poradit.Možná je víc lidí,kteří zatím datovou schránku neplánujía tyhle informace přivítají.Děkuji všem za rady.

• 9. 2. 2016 14:58

Lenka F. (neregistrovaný) 90.178.39.---

Nevím odkud máte informaci o komunikaci OSSZ přes portál bez podpisu... Zrovna tam bych toto vůbec nepředpokládala. Snad ještě u přehledů OSVČ, co podávají sami za sebe. Jinak ale když se podává cokoliv za zaměstnance, tak jde o tak citlivá data, že to musí být hodně dobře ošetřené, aby se k nim nedostal někdo nepovolaný.

• 9. 2. 2016 15:32

potraviny (neregistrovaný) 2a00:1028:83ce:----:----:----:----:----

http://www.podnikatel.cz/clanky/podani-prehledu-pro-cssz-i-bez-datovky-planuje-se-velka-zmena-v-online-podani/
      Tak je mi jasné,že ne všechno,co se týká mezd bude možno tímto způsobem odesílat.Ale taková ta běžná agenda přihlašování -odhlašování by takto výhledově fungovat mohla.

• 9. 2. 2016 17:15

.

Tedy než mít
      * běhat s každým Potvrzením el. podání na finanční úřad a každodenně kontrolovat svůj mail vč.spamů
      * vygenerované přihlašovací údaje od zdravotní pojišťovny - vzájemně spolupracujících
      * vygenerované přihlašovací údaje od zdravotní pojišťovny - vzájemně nespolupracujících
      * vygenerované přihlašovací údaje od ČSSZ

tak to raději jednu datovou schránku

• 10. 2. 2016 8:34

Lenka F. (neregistrovaný) 90.178.39.---

Naprosto souhlasím. Mám z dřívějška el. podpis zaregistrovaný pro CSSZ a VZP, ale datovkou je to mnohem jednodušší. A to co prezentovala tazatelka jako "možnost podání bez podpisu" je vlastně také autorizované podání, ale s velice kostrbatým řešením. To už raději ten el. podpis, když už někdo nechce datovku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).