Re: KH neplátce
Vystavovatel daňového dokladu nesplnil povinnosti, které mu ukládá ZDPH. To, že mu potřebné údaje odběratel nesdělil, je jaksi zákonu ukradené
Jaké údaje má vystavovatel uvádět do daňového dokladu dle § 29 ZDPH?
Daňové identifikační číslo osoby, pro kterou se plnění uskutečňuje,
NEBO
daňové identifikační číslo osoby, pro kterou se plnění uskutečňuje a která je současně je plátcem DPH ?
Pokud nyní dojte k opravě údajů v DD, tak v případě, že to ovlivní i údaje v KH, to je na následné KH
Re: KH neplátce
Podle povídání finanční správy záleží na tom, zda bylo plnění uskutečněno pro FO - nepodnikatele, nebo pro FO - podnikatele
Je nyní na daňové dokladu pro tohoto odběratele uváděno např. IČ?
Re: KH neplátce
Požádala bych odběratele písemně o sdělení jeho DIČ, které má přiděleno podle § 130 DŘ s tím, že podle § 29 / 1 / d) ZDPH jste povinni jeho DIČ uvádět v daňovém dokladu.
A když ani na písemnou výzvu své DIČ odběratel nesdělí, tak co s tím můžete dělat. Pak bych zadávala plnění do A5 a schovala si písemnosti pro případnou kontrolu. Zpětně bych doklady neopravovala.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot na víkend vzrostou, určilo ministerstvo
S vyplněním daňového přiznání pomůže AI, nástroj je zatím dostupný jen zaměstnancům
Ztracená data, anglické chyby a infolinky na zhroucení. Start JMHZ provází chaos
Provoz EET 2.0 má stát až 600 milionů korun ročně
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
29. 8. 2016 13:48
společnost s.r.o.-plátce dodává zboží odbětrateli - FO neplátci. Faktury jsou nad 10 000 Kč, ale odběratel nesdělil své DIČ.
V případě, že sdělí své DIČ až nyní, je nutné dělat opravná KH zpětně?